Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 39 dana Uto 23 Avg 2016 - 13:07
Zadnje teme
» BVB Bundesliga Utakmice Diskusija
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyNed 24 Dec 2017 - 12:24 od Denijal's igracka

» Vesti iz Dortmunda:
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySre 13 Dec 2017 - 14:54 od MilanBvB09

» CL - EL: Vesti i Utakmice
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyPet 8 Dec 2017 - 11:24 od MilanBvB09

» Ideje za logo,majice,rekvizite itd...
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySre 6 Dec 2017 - 0:04 od smopiBVB

» Predstavljanje.
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySub 2 Dec 2017 - 1:28 od MilanBvB09

» Transferi: Dolasci
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyPet 1 Dec 2017 - 0:06 od MilanBvB09

» Transferi: Odlasci
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyČet 30 Nov 2017 - 19:23 od MilanBvB09

» Gonzalo Castro
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySre 11 Okt 2017 - 10:41 od Denijal's igracka

» BundesLiga Vesti i Utakmice
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyPon 28 Avg 2017 - 14:33 od Strahinja


 

 Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6626
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty
PočaljiNaslov: Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)   Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySre 30 Sep 2015 - 11:28

Sigurno ste primetili da me nije bilo poslednjih 10 dana na forumu. Uobicajno sam aktivniji na Fb ili instagramu pa ko me ima za prijatelja ili me prati sigurno je ukapirao gde sam zapravo bio.

Elem cela prica je pocela letos. U nemackoj mi zive i rade mama,ujak njegova zena kao i njihova deca,u gradu Siegen koji se nalazi izmedju Franfurta i Dortmunda. 1og avgusta svi su dolazili ovde u Srbiju na svadbu. Setio sam se jedna dan kad su bili ovde da je moj ujak bio na utakmici Real Madrid-BvB u Madridu kad su igrali u grupnoj fazi Lige sampiona one sezone kad smo sve rasturali u tom takmicenju. Isao je sa kolegom sa posla,momak koji se ove Tomas vec 10 godina redovno ide na utakmice BvB-a i ima sezonsku kartu za juznu tribinu,cesto ode i na gostujuce utakmice a skorija mu je utakmica bila protiv Wolfsbergera u Austriji pocetkom ove sezone. Pitao sam ujaka da li bi mogao da sredi kartu za neku utakmicu domacu jer meni oko posla nece biti problem da odem tamo na neko vreme jer na godisnji nisam isao,rekao je da ce se maksimalno potruditi...

...Upravo 11.9.2015(na moj rodjendan) mama mi salje na whatsapp-u ovu sliku https://instagram.com/p/7dfV-9N-aQ/?taken-by=thelukic_cone. Znao sam koliko je sati i bio sam u blagom soku,pa jbt ja sam tamo za 3 nedelje...odbrojavanje pocinje...

20og septembra oko 22:00 imao sam autobus,ali nazalost nisam stigao da gledam utakmicu protiv Leverkusena,kada sam cuo rezultat koji je bio sve mi je bilo jasno,pruzili smo jos jednu partiju.

Put je prosao ok i stizem kod rodbine. Naravno svi tamo rade pa se i nisam mogao druziti puno sa njima uglavnom sam isao i setao po gradu tacnije razgledao jer je veci grad oko 150k stanovnika ima,prvih par dana me i nije bas posluzilo vreme jer je bilo grozno. U utorak se vec igralo vandredno kolo pa je ujak uhvatio vremena da odemo da gledamo negde utakmice posto on kuci nema Sky sport. U lokalnom pabu svaki put kad se igra bundesliga na 2 veca bima pustaju multiprenos bundeslige,uglavnom se naravno gledao bajern i Lewina goleada tacno sam bio ubedjen da ce Bajern da ih rasturi jer Wolfsburg sa ona 2 stopera debila nema sta da trazi u Minhenu. Sledeci dan ujak nije imao vremena za utakmicu tako da sam isao sam da gledam sam Hofenhajm BvB,naravno bio je multiprenos pa gde god da padne gol tamo pustaju direktan prenos taj dan bilo je puno golova tek toliko da smo videli 2 gola na nasoj utakmici i mozda jednu do dve sanse. Rezultat je po meni ok bio jer ne mozemo tek tako lako da dobijamo sve. Kad sam dosao kuci na jednoj televiziji bio je pregled bundeslige i tad sam imao sta i da vidim. Mogli smo i da izgubimo a mogli smo i da pobedimo ali ipak i ovaj 1 bod je dobar...Nema veze ceka se nedelja i nadam se goleada u Dortmundu kao i luda zurka.

Dosla je i ta Nedelja...Bvb igra kuci,prvi put idem na westfalen. Dogovor je bio da se sa Tomasom nadjem u hotelu gde rade on ujak i moja mama. Oko pola 2 stize po mene,upoznajemo se tu i pravac DORTMUND. Usput kupimo jos 2 momka,Niko i Julian zatim stajemo na pumpi i kupujemo pivo i nastavljamo put. Put je bio ok i na prvi pogled cinilo se da stizemo brzo...ali kad smo stigli na nekih 30m od Dortmunda tu su vec bile vece guzve zastoji kao i radovi na putu. Tih 30km puta je sve bilo u zutoj,crnoj kao i plavoj i beloj boji. Bukvalno svaki auto je bio u necijem obeleziju,koga god da vidimo u crnoj i zutoj boji nazdravljamo sa njim i pozdravljamo se iako nemamo pojma ko su ljudi,jedno je sigurno da su se zaputili u Dortmund na utakmicu. Mislim da tim ljudima kao i meni nista nije bilo lepse taj dan,nedeljno popodne + pivo + one njihove kobasice + utakmica + ludo navijanje. Videli smo i par kombija i autobusa sa navijacima Darmstada...

Stizemo tacno sat vremena pre utakmice i moze se reci lako dolazimo do parking mesta,tu smo vec ogladneli pa smo isli na jos jednu turu piva i na kobasice.

https://picasaweb.google.com/101306460711037051498/IspredStadiona#

Ovde sam uslikao par fotki ali nisam uspeo lepo da uhvatim Rote Erde stadion,a kako se vreme pocetka utakmice blzilo krecemo u stadion da bi izbegli neku vecu guzvu. U tim trenucima ZUTI ZID je bio pa skoro puno pa su se navijaci vec culi,pa sam rekao momcima moramo definitivno da pozurimo moram sto pre da ugledam sve to!

Tu sam uhvatio jos malo vremena da bacim koju fotku i da zamolim momke da me koji put uslikaju ispred stadiona. Blizu smo stigli do dela gde ulazim a to je Severozapad,ali...desava se nesto veoma neocekivano...

https://picasaweb.google.com/101306460711037051498/SlikeStadionaSeverIUnutarStadiona

Zaustavili smo se na severu i Thomas me je zaustavio i pitao ono sto me nije pitao jos od pola 2 kad smo se nasli upoznali i krenuli. Pricali smo naravno na engleskom sve,mada i ova 2 momka su znala engleski ali nisu puno pricali,sta znam valjda ne zele Nemci to. Thomas me je upitao jel sam poneo kartu,pa kako to da zaboravim? Pitao me je jel moze da je vidi,dao sam mu i on je izvadio kovertu sa jos par karti i izvadio je 3 nove i podelio nama trojci. Pitao sam ga ok i sta sad? Samo nam je podelio 3 nove karte i rekao mi je: "Prati ove momke,nacicemo se na jugu,ides samnom na Zuti zid" Tu sam se opet sokirao rekoh sta se sad desava,kako to Tomase sad pa ja uopste nemam kartu za jug nego za suprtonu tribinu,samo je rekao ne brini nista nacicemo se kod juga,mi ovako uobicajno radimo. Proknjizili smo karte na severozapadu i krenuli ka jugu,tu smo vec mogl ida vidimo da je skoro pun jug. Nasli smo se momci su me ostavili i rekli su mi uzivaj,nasao sam se sa Tomasom i rekao mi je da sacekam ispred docice za 5 minuta,kad ga ugledam moram ici u wc takav je dogovor bio. NAsli smo se u Wc a on je uzeo od drugara sezonsku kartu i doneo mi je,pruzio je i pitao me jel si spreman? Tomase druze kako da ti se oduzim pitao sam ga,odgovorio je samo uzivaj ovih 90 minuta,bez problema sam prosao tog redara sto proverava i polako ulazim u tribinu...

https://picasaweb.google.com/101306460711037051498/ZutiZid

NEVEROVATAN OSECAJ. Prvi put sam na Westfalenu i to ni manje ni vise na zutom zidu...pa jbt 10 metara od mene je bio vodja navijaca i najvatreniji navijaci kao i mnogo barjaka i zastava. Ludnica polako krece. Ja i dalje ne mogu da dodjem sebi pa jbt ja sam na zuom zidu,trebace mi malo vremena cisto da provalim dal sanjam ili sta vec. Puni se stadion,igraci se zagrevaju uskoro krece show. Prozivanje igraca je bilo nesto neverovatno,tu mi je vec pola glasa otislo kad se cuveni Nobby Dickel oglasio. Malo posle njega krece i "You'll Never Walk Alone" srce tuce kao nikad do sad,opet kazem neverovatan osecaj.







Utakmica je pocela i naravno bili smo veliki favorit i ovu smo utakmicu morali zavrsiti jos u prvom poluvremenu. Navijanje je sve jace i jace,zuti zid gori,trese se cela tribina. Primili smo veoma glup goli to je vec sok bio na tribini ali pocelo je sve jace i jace navijanje. Pomalo je Darmstadt poceo da igra prljavo,kako su imali vodjstvo isli su da sacuvaju rezultat ili barem na kraju ako bas ne uspeju da izdrze napade Dortmunda bod da izvuku,tako da su na svaki kontakt padali ko pokoseni i trazili medicinsku pomoc a tad su navijaci bili veoma besni pa kakavi su zvizduci bili pomislio sam u jednom trenutku osteticu bubnu opnu...

Uspeo sam da uslikam po koju fotku,jer jbg tu sam prvi put moram da uslikam i snimim nesto,ali opet sa druge strane kako gori zuti zid ni nisam hteo da preterujem sa slikanjem i snimanjem...morao sam da se prilagodim masi. https://picasaweb.google.com/101306460711037051498/September29201502

Na poluvremenu skoro cela zapadna tribina je bila ispraznjena,ljudi su bili gladni i zedni a mogu misliti koliko su zaposleni ljudi oko stadiona imali posla oko spremanje kobasica i tocenja piva,sisao sam i ja ispod da uzmem meni i tomasu po pivo i umalo da se izgubim Very Happy Polako treba da pocne drugo poluvreme i novih 45 minuta ludnice a mozda i malo duze poraje ukoliko BvB preokrene rezultat...



...Ludnica krece,i BvB i dalje ima posed i napada i napada...u 63 minutu krece prva prava erupcija. Ginter pronalazi sjajnog Aubu i to je 1:1. Zuti zid kao iceo stadion je eksplodirao! Krenulo je jos jace navijanje,nosili smo svi zajedno BvB do preokreta i pobede! Dickel se oglasio a posle njega i mi,na zutom zidu pocela je jos veca zurka. 8 minuta kasnije napad je za BvB Januzaj pronalazi Aubu i to je 2:1. ludnica je krenula,grlis koga stignes bacas kosku sa kime stignes skaces ne znas sta ces od sebe,najradije bi otisao tamo dole kod Aube i zagrlio ga. U tom trenutku nista vise nije bitno,poveli smo i svi smo mislili to je to pobedili smo idemo svi kuci srecni i zadovoljni. Dickel se ponovo oglasio,a samo da ste culi taj huk uzivo imao sam osecaj da je i moja mama kuci cula kako se odjekuje AUBAMEYANG,AUBAMEYANG,AUBAMEYANG!



To je to,kontrolisali smo igru imali smo jos i po koju sansu na kraju. Nesto je kao Darmstad probao sa boka da napadne ali Burki je uvek bio siguran i na mestu. Thomas je tu vec rekao ovo je kraj i idemo kuci sa 3 boda aliii...90 je minut i otvorila se dobra kontra,mladi Weigl koji je strasan igrac krenuo je u kontru,otvarao mu se Januzaj ali nije uspeo da ga uposli,tu smo vec svi zvizdali sudiji sto nije dosudio faul nad julianom,zadnji vezni Darmstada preuzima loptu ali ga Januzaj rusi. To je vec medju poslednjim napadima za Darmstad,naravno ludnica je na tribinama. I sam sam u sebi rekao to je to ovo je kraj...ali nastaje SOK. DArmstad je uspeo nekkao da ugura loptu u gol. U tom trenutku barem nekih 6 sekundi tisina na stadionu,samo se cuju i vide plavi navijaci darmstada na severu,jeziva tisina. Proslo je 6 sekundi a onda se zuti zid oglasio...JACE nego u tok ucele utakmice,skakali smo i pevali i davali snagu nasim igracima dole na terenu da probaju u zadnjim trenucima nesto da urade...ali bilo je kasno. 2:2 je konacan rezultat.

Odmah nakon sudijskog zvizduka Thomas mi je rekao da moramo da pozurimo dole da bi izbegli guzvu. Utakmica je zavrsena oko 19:20 a Thomas je u 21:00 morao biti na poslu,isli smo brzo ka parking mestu u kola pa kuci zbog Thomasa. Bacio sam pogled na teren i video Aubu kako cuci i video da je mnogo razocaran zbog ishoda. Sisli smo dole i i jedni sto ste mogli da vidite razocarane ljude i ja sam se naravno smorio. Thomasu se bukvalno svet srusio. Tada sam shvatio sta BvB svima njima kao i meni znaci! Thomas je cutao u kolima ceo put,tj sva cetvorica smo bili potisteni maksimalno. Stigli smo u Siegen ,kuci. Thomas posto je na knap stizao na posao ostavio nas je na centru pa cemo polako svi svojim kucama,pozdravio sam se sa njim uzeo mu broj telefona kako bi bili u kontaktu redovno i poklonio mu flasu rakije posto mi je ujak spomenuo da mu ponesem da proba jer sigurno ce mu se svideti. Julian i Niko su mi takodje pozeleli sve najbolje u zivotu i srecan put kuci,ja sam im na to odgovorio hvala ali srescemo se sigurno opet!

Eto i posle toliko godina "prave ljubavi" imao sam priliku da odem na Westfalen,nas drugi dom i iskoristio sam je. Ovih dana cu stupiti u kontakt sa Thomasom cisto da se cujemo i da mu napomene kad god bude imao priliku da nabavi kartu da mi javi,pa cu ja da sagledam finansijsku situaciju kao i da se dogovorim sa kolegama na poslu za slobodne dane...

Svako od vas kad god bude imao neku priliku da ode na Westfalen,ne sme da je ispusti. Ono na stadionu jednostavno MORA DA SE VIDI I OSETI!


text by: Cone BvB,unapred zahvalan za izdvojenih nekoliko minuta da se procita tekst kao i da se pregledaju fotografije i video materijali Very Happy Very Happy Very Happy

BVB flag BVB flag BVB flag BVB flag BVB flag BVB flag
Nazad na vrh Ići dole
Strahinja
Admin
Strahinja


Broj poruka : 5177
Points : 9684
Reputation : 23
Datum upisa : 28.04.2013
Godina : 36
Lokacija : Sombor

Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty
PočaljiNaslov: Re: Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)   Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptySre 30 Sep 2015 - 12:57

Cone Care svaka ti se dala. Tekst je tako od srca napisan i mnogo ti hvala sto si podelio ovo iskustvo sa nama i vizualno i tekstualno.

I mnogo mi je drago znog tebe sto si iskoristio svoju priliku i doziveo sve to, steta sto nije bila pobeda ali si se radovao za gol makar Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://bvb1909.serbianforum.info
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14166
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty
PočaljiNaslov: Re: Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)   Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyČet 1 Okt 2015 - 0:16

Video sam na FB samo nisam znao da je to sada.

Sta reci sem LUCKY BASTARD  BVB flag lol!

E nek se nekom posreci odavde da ode na jug,svaka cast druze i na isrcpnom izvestaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Wamos69

Wamos69


Broj poruka : 1101
Points : 4419
Reputation : 0
Datum upisa : 18.04.2015

Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty
PočaljiNaslov: Re: Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)   Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) EmptyČet 1 Okt 2015 - 5:20

Druze, ja ovo citam i onako osmeh do usiju sve vreme, i zamisljam situaciju u glavi malo sam se uplasio onde kod one frke sa Tomasom da se nadjete u WC, da odes na drugu tribinu, bla, bla, al i to se dobro zavrsilo... Generalo, mnogo mi je drago sto neko odavde posetio sve to i doziveo to predivno iskustvo, i nama je svima ovde san isti, nadam se da cemo u skorijoj buducnosti i mi da podelimo nase iskustvo isto kao sto si ti sada sa nama... bvb banner 1 bvb banner 1 bvb banner 1 bvb banner 1 BVB flag BVB flag
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty
PočaljiNaslov: Re: Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)   Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Borussia Dortmund vs Darmstadt (Iz mog ugla)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Borussia Dortmund II - B tim !
» CL 1/8: Borussia Dortmund - SL Benfica
» CL 1/4: Borussia Dortmund - Monaco
» Borussia Dortmund 2014/15
» CL 1/8: SL Benfica - Borussia Dortmund

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006 :: Razne Sportske Vesti i Zastarele teme sa foruma :: Razne i zastarele teme :: Borussia Dortmund Fans (Navijaci)-
Skoči na: