Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 39 dana Uto 23 Avg 2016 - 13:07
Zadnje teme
» BVB Bundesliga Utakmice Diskusija
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyNed 24 Dec 2017 - 12:24 od Denijal's igracka

» Vesti iz Dortmunda:
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptySre 13 Dec 2017 - 14:54 od MilanBvB09

» CL - EL: Vesti i Utakmice
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyPet 8 Dec 2017 - 11:24 od MilanBvB09

» Ideje za logo,majice,rekvizite itd...
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptySre 6 Dec 2017 - 0:04 od smopiBVB

» Predstavljanje.
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptySub 2 Dec 2017 - 1:28 od MilanBvB09

» Transferi: Dolasci

» Transferi: Odlasci
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyČet 30 Nov 2017 - 19:23 od MilanBvB09

» Gonzalo Castro
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptySre 11 Okt 2017 - 10:41 od Denijal's igracka

» BundesLiga Vesti i Utakmice
Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyPon 28 Avg 2017 - 14:33 od Strahinja

Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 Empty
PočaljiNaslov: Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014   Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyNed 5 Jan 2014 - 14:54

Posle teskih gubitaka od prosle sezone,krenuli smo dalje. Nakon sto je glavni rival "oteo" Gotzea, Klopp je morao dovesti adekvatnu 10-ku. Izbor je pao na Henrikha Mkhitaryana,koji je za 27.5 miliona presao u redove BvB-a. Kako je klub zaradio dosta od prosle sezone,Klopp je zeleo jos igraca. Klub su napustili,pored Gotzea i Santana,Bittencourt a Leitner je pozajmljen Stuttgartu na 2 sezone. Klopp je morao dovesti pojacanja u veznom redu kao i u odbrani,narocito na pozicjiji desnog beka iz razloga sto je Piszczek isao "pod noz" i za njega su predvideli da ce se vratiti tek u drugom delu sezone. Na nasu veliku srecu vratio se malo ranije.

U BvB stizu 2 pojacanja,grk Sokratis Papastathopoulos i napadac Pierre-Emerick Aubameyang kojeg je Klopp forsirao na desno krilo. Iz mladjih kategorija u A tim prebaceni su Extra talentovani Jonas Hofmann kao i Eric Durm i Marvin Duksch.

Pripreme su pocele kao i prijateljske utakmice. Izmedju 8.7 i 16.7 odigrala je 4 prijateljske utakmice. Postignuti su sledeci rezultati:

Magdeburg vs Dortmund 0:3
Basel vs Dortmund 1:3
Bursaspor vs Dortmund 1:4
Luzer vs Dortmund 1:4

Klopp je lepo konbinovao tim i postignuti su veoma dobri rezultati. U utamici protiv Basela novajlija Henrikh Mkhitaryan se povredjuje na 4 nedelje sto znaci da nece biti na raspolaganju za utakmicu protiv Bayerna u Superkupu.

20.7.2013 U Mehengladbahu se organizuje "Telekom kup",takmicenje koje je bilo prijateljskog tipa. Ucestvovalo je 4 ekipe: Borrusia Dortmund,HSV,Borussia Monchengladbach i Bayern. U prvom polufinalu su se sastale 2 Borussie. Dalje je ipak prosla Borussia iz Monchengladbach. Kako su se mecevi igrali 2x30 min,u drugom poluvremenu tacnije u 60minutu Roman Weidenfeller je greskom u kaznenom prostoru "poklonio" gol protivnicima. Turnir je osvojio Bayern Munchen.

7 dana kasnije u Dortmundu se igrao Superkup protiv Bayern Munchena. Bez Mkhitaryana, Klopp je morao da izmesa ekipu. Pa je 10ku igrao Ilkay Gundogan a na njegovu poziciju je preuzeo Nuri Sahin a na desnom beku je postavljen Kevin Grosskreutz. BvB je usao u tu utakmicu sa puno optimizma i izali su kao pobednici. Rezultat je bio 4:2 a sjajnu partiju su pruzili Ilkay Gundogan i Marco Reus. Bila je to utakmica za pamcenje. Prvi trofej za BvB za sezonu 2013/2014.

3 dana kasnije BvB igra svoj poslednji prijatejski mec protiv Wurzburger Kickers. Rezultat je bio 3:0 u korist BvB-a

3.8.2013 Dortmund igra prvu utakmicu u sklopu DFB Pokala. Ekipa je gostovala Wilhelmshavenu,mec je zavrsen rezultatom 3:0 za goste. Strelci su bili Grosskreutz,Duksch i Lewandowski. BvB se plasirao u narednu rundu takmicenja.

10.8.2013 pocinje Bundesliga. Prvi mec ekipa Dortmudna je gostovala Augsburgu,rezultat je bio 4:0. Tu utakmicu posebno je briljirao Aubameyan postigavsi het trik. Cetvrti gol je postigao Lewandowski.

Nekoliko dana nakom prvog kola odigrani su prijateljski mecevi reprezentacija. Nemacka je igrala protiv Paragvaja i ta utakmica je bila kobna po Ilkaya Gundogana koji je ozbiljno povredio ledja i van stroja ce biti vrlo verovatno do kraja polusezone.

2. kolo Bundeslige Dortmund je docekao novajliju Braunschweig,Mkhitaryan se vratio an teren. Bila je to veoma teska utakmica za BvB. Gosti su dosli sa jakim bunkerom,ali je ipak taj bunker probio mlada nada BvB-a Jonas Hofmann koji je za 22 minuta uspeo da postigne gol kao i da iznudi penal. Utakmica se zavrsila rezultatom 2:1

3. kolo se opet odigralo na Westfalenu,Ekipa BvB-a je docekala Werder iz Bremena. Opet je bio tezak mec,ali su igraci odneli ceo plen. U 55 minutu nakon sjajne asistencije Reusa,Lewandowski postize jedini gol na mecu. Rezultat 1:0.

4. kolo Dortmund je gostovao u Frankfurtu. Rezultat je bio 2:1,oba gola je postigao Henrikh Mkhitarya. Bili su to prvi golovi Mkhitaryana za crno zute.

Nakon ove utakmice nasledili su reprezentativne utakmice,a u medjuvremenu su izvucene grupe za ligu sampiona. Kako je BvB bio u trecem sesiru opet se ocekivala jaka grupa kao i prosle godine. I opet se ispostavilo da je BvB u "grupi smrti" protivnici su bili iste 2 ekipe kao od pre dve sezone Arsena i Marsej,a cetvrta ekipa u "grupi smrti" bila je ekipa koju su svi zeleli da izbegnu iz cetvrtog sesira - Napoli.

14.9.2013 nastavlja se bundesliga. Ekipa BvB-a je docekala HSV u 5 kolu. Tog dana momci u crno-zutom dresu bili su veoma raspolozeni za igru i slavili su sa rezultatom 6:2. Golove su postigli 2 Aubameyang,2 Lewandowski i po 1 Mkhitaryan i Reus.

4 dana kasnije pocinje Liga Sampiona,a prvi mec je BvB isao u gostovanje u Napoli. Rafa Benitez je dobro pripremio ekipu i izasli su u najjacem sastavu. U 29 minutu meca nakon centarsuta Iguain je bio najvisi u skoku i postigao je prvi gol na mecu. Gol je posebno razljutio Kloppa jer nije dopustio Suboticu da se vrati na teren nakon cega je "napao" cetvrtog sudio,da bi nakon toga glavni sudio iskljucio Kloppa sa utakmice. u 45 minutu prvog poluvremena iskljucen je bio i Weidenffeler zbog igranja rukom van kaznenog prostora,a Hummels je bio zamenjen zbog povrede. Krece rasulo Dortmunda na utakmici jer su dalje morali sa 10 igraca. U 67 minutu meca mladi Insigne povecava prednost Napolija na 2:0 sjajnim golom iz prekida. Dortmund je bio nemocan,ali su ipak pokusali da urade nesto poslednjih 10 minuta,Aubameyang je pogodio precku a Reus stativu iz slobodnog udarca. Trud se isplatio i Zuniga je autogolom smanjio prednost Dortmunda na 2:1. Bio je to prvi poraz Dortmunda u sezoni.

U 6 kolu,BvB je gostovao u Nurbergu. Klopp je imao malih problema sa povredama i morao je malo da odmori pojedince,izasao je sa izmesanim sastavom. Utakmicu su poceli Duksch i Drum. Zavrsena je nereseno 1:1 a jedini gol za BvB postigao je Schmelzer iz slobodnog udarca.

3 dana kasnije odigrano je novo kolo u DFB Pokalu. Dortmund je gostovao na Alianz areni,ali snage su odmerili sa ekipom Munchen 1860. Domacini su se sjajno branili 90 minuta. U produzecima su crno zuti uspeli da postignu 2 gola i plasiraju se u narednu rundu takmicenja. Golove su postigli Mkhitaryan i Aubameyang sa bele tacke.

Nakon kratke turneje u kojoj je ekipa Jurgena Kloppa 3 utakmice zaredom igrala u gostima,napokon se vracaju kuci,.U 7 kolu na uvek punom Westfalenu docekuju ekipu Freiburga. Utakmica se zavrsila rutinskom pobedom BvB-a od 5:0 strelci su bili Reus i Lewandowski po 2 gola i Kuba jedan gol.

3 dana kasnije igralo se 2 kolo lige sampiona. Posle gubitka od Napolija,ekipa je zelela da upise prve bodove i u ovom takmicenju. Pobedom od 3:0 vratili su se u "zivot" kada je u pitanju ovo takmicenje. Strelci su bili Reus i 2 gola postigao je Lewandowski.

8 kolo sastale su se 2 Borussie. Borussia park je bio prepun,i domacini i gosti zeleli su sva 3 boda. Ekipi iz Dortmunda je ipak sreca okrenula ledja. Napadali su punih 80 minuta,lopta jednostavno nije htela u gol. Domacinima je bio dovoljan jedan napad da pokvare planove gostima. U 80 minutu Mats Hummels pravi faul u kaznenom prostoru i dobija crveni karton,prvi crveni karton u svojoj fudbalskoj karijeri. Max Kruse je siguran sa bele tacke,6 minuta kasnije iz kontre Raffael opet trese mrezu. Konacan rezultat 2:0 i prvi poraz BvB-a u bundesligi kada je u pitanju sezona 2013/2014.

Usledila je pauza zbog obaveza u nacijonalnim timovima,i krecu novi problemi za Jurgena Kloppa. Zbog povreda za sledece dve utakmice protiv Hannovera i Arsenala bili su upitni Sokratis,Reus,Kehl,Sahin,Hofmann,Schmelzer,Bender a na duze su povredjeni Gundogan i Piszczek.

Za 9 kolo ipak vecina igraca je uspelo da se oporavi,tako da su za mec protiv Hannovera izasli u skoro citavom sastavu,bez Schmelzera koji je i dalje bio povredjen i Hummelsa koji je imao crveni karton. Bez mnogo mucenja Dortmund je pobedio sa minimalnim rezultatom sa bele tacke. Strelac ej bio Marco Reus.

3 kolo u ligi sampiona doneo nam je spektakl,fudbal kakvi su svi pravi fanatici ovog sporta zeleli da gledaju. Arsenal protiv Borussie Dortmund. Arsne Wenger je zadnjeg dana prelaznog roka doveo jednog od najboljeg kreatora igre danasnjice - Mesuta Ozila i poceli su da gaze sve redom. Obe ekipe su izasle u punim sastavima. Igrao se sjajan fudbal,obe ekipe su zelele da pobede. Do pvog gola cekalo se 16 minuta,Henrikh Mkhitaryan dovodi BvB u prednost. U 41 minutu posle sjajnog centarsuta Ozila,Giroud je bio najvisi i uspeva da vrati Arsenal u igru,rezultat je 1:1. Drugo poluvreme je obecavalo,napadale su obe ekipe. U 82 minutu nakon sjajnog kontre,Dortmund dolazi do velike pobede. Strelac je bio Lewandowski. Dortmund se u potpunosti vratio u igru kad je u pitanju najjace klubsko takmicenje.

10 kolo bundeslige doneo nam je "Rurski derbi" Schalke protiv Dortmunda. Domacin je bio Schalke a Dortmund je zeleo da im se osveti za proslogidisnji debakl u kojem je Schalke u obe utakmice bio bolji. Mec je kasnio 10 minuta zbog navijaca Dortmunda koji su napravili malu bakljadu. Poceo je mec,prvi je zapretio Dortmund i u 14 minutu preko Aubameyanga postize gol. 30 minut Boateng nije uspeo da realizuje sa bele tacke,siguran je bio Weindeffeler. U 51 minutu Sahin posle fenomenalnog gola povecava prednost na 2:0. 10 minuta kasnije posle sjajnog solo prodora Max Meer smanjuje prednost na 2:1. U 71 minutu Klopp ubacuje u igru Kubu,a njemu je trebalo samo 3 minuta da postigne gol. Konacan rezultat 3:1 za BvB. Velika pobeda,u velikom derbiju.

U 11 kolu odigran je duel izmedju BvB-a i Stuttgarta. Igraci Jurgena Kloppa su bili raspucani i resili mec u svoju korist rezultatom 6:1, strelci su bili Sokratis,Reus, Het trik Lewandowskog i Aubameyang.

Par dana kasnije odigrano je 4 kolo lige sampiona. Dortmund je docekao Arsenal. Nakon sjajne utakmice u Londonu svi su ocekivali laganu pobedu Dortmunda. Ceta Jurgena Kloppa je napadala i napadala ali jednostavno lopta nije htela u protivnicku mrezu,opet im je sreca okrenula ledja. 62 minutu Remsey postize jedini gol na utakmici. Konacan rezultat 0:1 u korist Arsenala.

12 kolo je bilo veoma kobno za Dortmund,posebno za Nevena Subotica. On je u toj utakmici u duelu sa Ivicom Olicem nezgodno pao na koleno i pokidao prednje ukrstene ligamente,i po svemu sudeci za njega je ova sezona definitivno zavrsena. Dortmund je izgubio mec rezultatom 2:1,jedini strelac za BvB bio je Marco Reus.

Usledila je dvonedeljna pauza zbog obaveza u nacionalnim timovima. I opet nove muke za Jurgena Kloppa. Nemacka je igrala prijateljsku utakmicu protiv Engleske i u toj utakmici Schmelzer i Hummels se ozbiljno povredjuju i nece biti na raspolaganju Jurgena Kloppa za veliki derbi protiv Bayern Munchena. U medjuvremenu Klopp iz penzije vraca Manuela Fridriha u nadi da ce koliko tolio uspeti da doprinese ekipi,jer su 2 standardna stopera bili van stroja.

13 kolo doneo je veliki derbi,verovatno najveci derbi u Bundesligi trenutno. Borussia Dortmund je docekala aktuelnog prvaka Nemacke i starog kontinenta, Bayern Munchen predvodjeni novim trenerom Pep Guardiolom. Dortmund je bio znatno oslabnje,nisu imali kompletnu odbranu, Piszczek,Schmelzer,Hummels i Subotic bili su ozbiljno povredjeni. Dok za Bayern nisu nastupali Riber,Schweinsteinger i Badstuber. Napadale su obe ekipe,Dortmund je imao par sansi kao i Bayern ali nisu uspeli da realiziju. Odbrana Dortmunda jednostavno ije mogla da izdrzi pa je tako od 66 minuta nekadasnji igrac Mario Gotze prvi gol na mecu. Klopp je napravio par izmena i krenuo je u totalnu ofanzivu,hteli su nesto da urade. Imali su jos par sansi ali nisu uspeli da realiziju. u 85 minutu Robben iz konta povecava prednost Bayerna na 2:0 a 2 minuta kasnije Muller postize 3 gol za Bayern na utakmici. Konacan rezultat 3:0 u korist gosta,Bayern Munchena

3 dana kasnije igrao se veoma vazan mec u ligi sampiona za Dortmund. Na uvek prepunom Westfalenu odcekali su Napoli. Opet je Klopp imao malih problema u zadnjoj liniji. Manuel Fridrih nije mogao da nastupa u Ligi sampiona,pa je Klopp na stopera postavio Bendera,dok je zadnjeg veznog igrao Sebastien Kehl. Dortmund je sjajno poceo utakmicu i pobedili su rezultatom 3:1. Strelci su bili Reus sa ele tacke,Kuba Blaszczykowski i Aubameyang. Dortmund je bio na korak prelaska u narednu fazu takmicenja,zadja stanica im je bila Marsej i da bi se plasirali u narednu fazu moraju po svaku cenu njih dobiti.

30.11.2013 odigrano je 14 kolo,BvB je isao u goste Mainzu. Posle katastrofalne igre u prvom poluvremenu,crno zuti su uspeli na kraju da rese utakmicu u svoju korist. Rezultat je bio 3:1 a strelci su bili Aubameyang, i 2 Lewandowski oba gola su postignuta sa bele tacke.

3.12.2013 odigrano je 1/8 finale DFB-Pokala. BvB je ipak imao srecu u zrebu pa su dobili treceligasa Saarbruckena. Izasli su u drugom sastavu pa su sansu dobili Schieber,Hofmann,Kirch. Bez puno mucenja BvB je prosao u narednu fazu takmicenja rezultatom 2:0. Strelci su bili Schieber i Hofmann.

15 kolo bundeslige doneo je jos jedan derbi. Dortmund je ugostio Bayer Leverkuzen. Opet je Klopp imao problema sa sastavom,Reus nije od pocetka igrao utakmicu. u 18 minutu Son je doneo prednost Leverkuzenu. Ekipa Jurgena Kloppa je napadala ali nisu uspeli nista da realizuju,konacan rezultat 1:0 za Leverkuzen. Pred kraj meca Sokratis je zaradio drugi zuti karton,i Klopp nece moci da racuna na jega u sledecem kolu.

Poslednja utakmica u grupnoj fazi Lige Sampiona bila je utakmica izmedju Marseja i Dortmunda. Dortmun je morao da dobije kako bi se sigurno plasirao u narednu rundu takmicenja. Vec u prvim minutima meca Dortmund dolazi do prednosti,strelac je Lewadnowski. 10 minuta kasnije Diawara je vratio Marsej u igru rezultat je 1:1. Dortmund je napadao i napadao i opet lopta jednostavno nije htela u gol,dosta sansi su igraci Dortmunda propustili. Kako je u tim zavrsnim trenucima igre Napoli poveo protiv Arsenala 2:0,igraci BvBa morali su na sve ili nista,ukoliko do kraja utakmice Dortmund ne postigne gol ispadaju definitivno iz Lige Sampiona. Ali ipak se desava "neko cudo" i u 87 minutu Kevin Grosskreutz postize gol nakon asistencije Schiebera. Ekipa Jurgena Kloppa je definitivno prosla grupnu fazu,a kako su imali bolju gol razliku od Napolija i Arsenala zauzeli su prvo mestu u grupi,tako da vrlo verovatno dobijaju lakseg protivnika u knock-out fazi Lige sampiona.

14.12.2013 odigrano je 16 kolo bundeslige. Dortmund je isao u goste Hofenhajmu. Kako je Sokratis u proslom kolu zaradioi crveni karton,Klopp nije mogao da racuna na njega,tako da je trener crno zutih u "vatru bacio" mladog Mariana Sarr-a. Veoma tesko gostovanje. Zavrseno je neresenim rezultatom 2:2 golove su postigli Aubameyang i na zadovoljstvo mnogo Lukasz Piszczek,koji se dosta ranije oporavio.

Posledje kolo u prvom delu sezone odigrano je u Dortmundu,gde je ceta Jurgena Kloppa docekala povratnika u bundesligu Herthu iz Berlina. Pre utakmice oni najverniji navijaci sa "zute tribine" priredili su veoma lepu koreografiju za 104 godisnjicu kluba. Ali igraci Dortmunda nisu uspeli da dodatno obraduju navijace pobedom,vec su izgubili. Rezultatom 2:1 a jedini strelac za BvB bio je Marco Reus.

Posebno bih istakao jedan datum a to je 30.10.2013. Tog datuma je trener Dortmunda Jurgen Klopp je produzio vernost kluba do 2018 i napomenuo je kako "nema potrebe da ga bilo ko zove" dok mu ugovor ne istekne.

BvB se trenutno nalazi na 4 pozciji a ispred njih su Borussia M'Gladbach,Leverkuzen i Bayern Munchen. Glavni rival Bayern Munchen im bezi 12 bodova. U ovom trenutku vrlo verovatno je "salatara" izgubljena ali Dortmund su preostala jos 2 fronta. To su DFB-pokal i Liga sampiona. Da li ce ceta Jurgena Kloppa uspeti nesto da uradi do kraja,ili ce jedini trofej za ovu sezonu biti Superkup?

Postoje jos nekoliko ne resenih pitanja:

Da li ce Gundogan produziti ugovor ili ce preci u redove Real Madrida?
Da li ce Reus potpisati nov ugovor i odreci se otkupne klauzule?
Da li uprava zeli da dovede neko novo pojacanje?
Da li ce Ginter koji je dosta puta bio povezan sa nama biti novo pojacanje u zadnjoj liniji?
Da li ce se Kagawa vratiti u BvB?

1.1.2014 poceo je prelazni rok a vec 4 dana prelaznog roka znamo kako se zavrsava Saga zvana Lewandowski. Kako Nemacki mediji prenose on je potpisao za Bayern Munchen ugovor do 2019 i godisnje ce zaradjivati neverovatnih 11 miliona.

Jos jedno pitanje se postavlja: Ko ce biti sledeci napadac Borussie Dortmund?

Jos od leta 2013 dosta puta je Edin Dzeko povezivan sa Dortmundom. Jurgen Klopp takodje zeli u svojim redovima i fantasticnog Spanca Brazilskog porekla koji je za 22 utakmice postigao 23 gola a to je Diego Costa koji u svom ugovoru ima otkupnu klauzulu,ali da li je Dortmund spreman da plati tu cifru? Takodje su povezivani igraci ekstra talentovani Volland iz Hoffenhaima i Adrian Ramos iz Herthe. Belgijskia stampa navodi da BvB u svojim redovima zeli talentovanog napadaca iz Anderlehta Aleksandra Mitrovica. Engleski mediji tvrde da je novo pojacanje BvB-a Dong-Won Ji iz Sunderlenda.

Svakako da je bilo uspona i padova ove sezone i nadajmo se da ce se sezona zavrsiti sa jos kojim trofejom u vitrinama naseg voljenog kluba.

Lokacija : Bečej,naravno...

PočaljiNaslov: Re: Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014   Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyNed 5 Jan 2014 - 15:26

Lokacija : Sombor

Cone kralju svaka ti cast na ovome ovo je sjajan tekst I bas dobro utbrdjeno gradivo

Lokacija : Doboj

Bravo brate, fino si ovo sve pohvatao i sročio u jedan tekst.

Lokacija : Despotovac

PočaljiNaslov: Re: Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014   Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptyPon 6 Jan 2014 - 0:54

Ostao sam bez texta Very Happy
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

Hvala ljudi Very Happy

Izvinite sto ima malih pravopisnih gresaka,jer sve sto sam smislio u glavi odma sam kucao i bio sam poprilicno brz pa malih greskica ima Very Happy

smopiBVB

Nemoj tako Andrease,ti sto si pushio dima pushio si,mislim medju drugim runjama,sad si ozenjen tako da... Laughing Laughing
A Cone,kad ce ako nece sad jeboga led.Samo Cone jedan savjet,nemoj uvlaciti vec fuckaj,a onaj sok slobodno popij,ako povratis jebaji ga,zalijes pivom i dobar... Cool
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014   Kratak osvrt na prvi deo sezone 2013/2014 EmptySre 8 Jan 2014 - 12:51