Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 39 dana Uto 23 Avg 2016 - 13:07
Zadnje teme
» BVB Bundesliga Utakmice Diskusija
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyNed 24 Dec 2017 - 12:24 od Denijal's igracka

» Vesti iz Dortmunda:
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 13 Dec 2017 - 14:54 od MilanBvB09

» CL - EL: Vesti i Utakmice
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 8 Dec 2017 - 11:24 od MilanBvB09

» Ideje za logo,majice,rekvizite itd...
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 6 Dec 2017 - 0:04 od smopiBVB

» Predstavljanje.
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySub 2 Dec 2017 - 1:28 od MilanBvB09

» Transferi: Dolasci
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 1 Dec 2017 - 0:06 od MilanBvB09

» Transferi: Odlasci
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyČet 30 Nov 2017 - 19:23 od MilanBvB09

» Gonzalo Castro
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 11 Okt 2017 - 10:41 od Denijal's igracka

» BundesLiga Vesti i Utakmice
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPon 28 Avg 2017 - 14:33 od Strahinja


 

 Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti

Ići dole 
+5
MilanBvB09
Becej City
BVB fan LU
AndreasCaxBVB
Strahinja
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6560
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyUto 10 Dec 2013 - 20:33

Боље да се угаси српски фузбал,бар нас неће тући полу-аматерски тимови из Молдавије,Естоније итд.,а не би ме чудило ни да тимови са Фарских острва крену да нас туку  Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 11 Dec 2013 - 1:45

San Marino,Andora,Luxemburg(vec jeste),Lihtenstajn,Vatikan,Gibraltar...
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 11 Dec 2013 - 12:24

Tole Karadžić: Deki će sesti u fotelju FSS, a i ja sam mlad za penziju

"Biću tu da mu dam savet kad god je to potrebno, ali neću vladati iz senke", naglasio je prvi čovek našeg fudbala

Deki Stanković kreće u laganu akciju preuzimanja Fudbalskog saveza Srbije! Bivši kapiten Srbije i nekadašnji fudbaler Intera, Lacija i Crvene zvezde doputovaće u sredu iz Italije i sastaće se sa zvanično još uvek prvim čovekom srpskog fudbala, Tomislavom Karadžićem. Nakon tog sastanka biće poznato koju je odluku doneo Deki po pitanju preuzimanja funkcije predsednika FSS.

Stanković je prethodne nedelje bio u poseti funkcionerima FSS širom naše zemlje, a potom je bio u poseti ljudima iz Zvezde i Partizana.
"Dejan je prethodnih dana obilazio regonalne fudbalske saveze kako bi se upoznao sa situacijom u srpskom fudbalu. On će uskoro doći iz Italije i očekujem da će mi dati pozitivan odgovor, odnosno da će pristati da bude novi predsednik FSS", rekao je Karadžić za Informer.

Predsednik FSS rekao je da će izvršni odbor biti sazvan do kraja ove ili početkom naredne nedelje i da će tada bi ti poznat datum zasedanja Skupštine. U slučaju da Stanković da pozitivan odgovor, Karadžića će zameniti već 15. januara. Ono što je Tole mogao da kaže jeste da će Dekiju pomoći savetima, ali i da neće prihvatiti ulogu počasnog predsednika.
"Ne zanima me funkcija u FSS, a spekulacije da ću vladati iz senke nisu tačne. Dejanu sam rekao: 'Predajem ti palicu, radi najbolje što možeš'. Ako me Deki pozove za savet, naravno da sam tu. Ako ne, još bolje. To će samo značiti da dobro radi svoj posao".

Za kraj, Karadžić je rekao da se još uvek osećam mlado i da neće otići u penziju.
"Planiram da se odmorim dva meseca, kako bih napunio baterije. Osećam se dobro i čini mi se da bih bio spreman da ponovo idem u vojsku. Ne verujem da sam rekao zbogom srpskom fudbalu. Valjda će me posle odmora neko pozvati da radim nešto", zaključio je Karadžić.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 11 Dec 2013 - 16:22

Stankovic ni za racku nije a izgleda ce nastaviti marionetski posao.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 11 Dec 2013 - 19:25

Stanković odustao od kandidature

Dejan Stanković odustao je od kandidature za mesto predsednika Fudbalskog saveza Srbije, saznaje B92.

Prethodno je bilo gotovo izvesno da će igrač sa najviše nastupa u dresu naše zemlje preuzeti poziciju prvog čoveka srpskog fudbala, ali je on promenio odluku.

Stanković je naime želeo da dođe sa timom svojih ljudi, međutim, nakon nekolicine sastanaka sa postojećim fudbalskim kadrovima (delegati istočne i zapadne Srbije) uvideo je da jednostavno neće moći da napravi nikakve korenite promene.

Kako saznajemo, Stanković je u celu priču želeo da uđe bez ’repova iz prošlosti’, što je podrazumevalo korenite promene na svim nivoima u srpskom fudbalu.

Isti izvor tvrdi da je bilo ’ultimatuma fudbalske Srbije’ koje Stanković nije bio spreman da prihvati.

Za sada ostaje velika misterija šta bi moglo da se dogodi u narednom periodu s obzirom da je Stanković trebalo da se sastane sa odlazećim predsednikom Karadžićem i razgovara o novom angažmanu.

Kasnije tokom dana Dejan Stanković je izdao saopštenje, u kojem je obrazložio svoju odluku.

"Odluku sam doneo na stari, priznat i precizan način – na jedan tas stavio sam realna očekivanja javnosti od mog dolaska, veličinu, sistem i način funkcionisanja organizacije kojom bi trebalo da predsedavam i mogućnosti suštinskih promena koje bih uveo, a na drugi ogromnu želju da pomognem svojoj fudbalskoj porodici i kući u kojoj sam već dve decenije, nacrt vizije budućeg saveza i srpskog fudbala, kao i sopstvenu moć u datom trenutku. Prvi tas je pretegao", naveo je Stanković u saopštenju dostavljenom Tanjugu.

Stanković je naveo da svoju misiju ne doživljava kao poraz, jer je čista srca ušao u sve to.

"To je jedina istina i kao takvu sam je priznao sam sebi. Ali desetodnevnu misiju koju sam imao ne doživljavam kao poraz jer sam čista srca sam ušao u sve to. Nažalost, koliko god mi bilo teško, moram da kažem ’ne’ ponudi da obavljam ovu izuzetno važnu i odgovornu funkciju. Fudbalski savez Srbije i srpski fudbal će uvek, kao i do sada, moći da računaju na mene", istakao je Stanković.

On je potvrdio da su mu čelnici SSF, predvođeni predsednikom Tomislavom Karadžićem, ponudili da postan kandidat nakon čega bi legalnim putem usledilo izjašnjavanje nadležnih organa po tom pitanju.

"U cilju donošenja ispravne odluke, želeo sam da se upoznam sa fudbalskom Srbijom i da u procesu razmatranja ponude razgovaram i sa drugim istaknutim ljudima, čije mišljenje uvažavam. Na svim neformalnim sastancima koje sam imao sa rukovodstvom FSS, sa predstavnicima regiona FSS i čelnicima vodecih klubova jasno sam govorio: 'Došao sam da vas obavestim da razmišljam o prihvatanju kandidature za predsednika'. Zato spomenuti razgovori nisu imali karakter ni lobiranja ni izbora. Pri tome, svima sam naglasio – saslušaću svakoga, odlučiću sam. Verujem da su me razumeli. Tako je i bilo", naveo je on.

Stanković je dodao da se se odmah "ogradio" od sebe kao nekadašnjeg fudbalera i rekordera po broju odigranih utakmica za "A" reprezentaciju.

"Danas, van terena i van igre, svestan sam sopstvenih kvaliteta i nedostataka. I dok sam igrao fudbal, nisam se bavio samo loptom, već sam razmišljao o tome šta ću, kada i gde da uradim po završetku igračke karijere".
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyČet 12 Dec 2013 - 18:43

Tole preti: Ako se zainatim, ostaću još sedam godina predsednik!

Tomislav Karadžić posle odustajanja Dejana Stankovića od kandidature poručio da nikome neće dozvoliti da na silu ili na brzaka sedne u njegovu fotelju...

Kako stvari trenutno stoje Tomislav Karadžić će voditi srpski fudbal i u 2014. godini! On je rekao da je Dejan Stanković lično njemu javio da odustaje od kandidature, te da je sada situacija komplikovana i da on neće dozvoliti da se neko preko noći uvuče FSS, niti da se bilo šta lomi preko kolena.

"Sastali smo se u Subotici s idejom da vidimo na koje načine mogu da pomognem Stankoviću u vezi s njegovom kandidaturom. Do 15 časova sam ga video kao budućeg predsednika FSS-a, a onda mi je dva sata kasnije saopštio da se povlači iz cele ove priče. Iznenađen sam, žao mi je, ali to je njegova odluka, treba je poštovati", izjavio je Tole za list Alo.

I dalje aktuelni prvi čovek Saveza dodaje da mu Stanković nije naveo nijedan dodatni razlog odustajanja osim onih koje je naveo u saopštenju, poručivši da su sve ostale priče čiste izmišljotine ljudi koji ne žele dobrom srpskom fudbalu.

Na pitanje kako dalje Karadžić je rekao da on za sada ne vidi novog kandidata i da će uraditi sve kako bi sprečio da se neko eventualno "na brzaka ili na silu" uvuče u njegovu fotelju.

"Ako primetim da se tako nešto sprema, mogu da se zainatim i da u narednih sedam godina ostanem na funkciji predsednika FSS-a. Eto! A taman sam planirao da se posvetim porodici, prijateljima, sebi na kraju krajeva"...

Na kraju razgovora Tole je poručio da će sada po inerciji morati da ostane na čelu Saveza i u narednoj godini i još jednom ponovio da iskreno žali što je Dejan Stanković odistao od kandidature.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyČet 12 Dec 2013 - 19:25

Hahahahaha....
Jbte koji je to cirkus! Cak i on svesno zna da je naj vece zlo Srpskog fudbala pa jos se i sprda.

Sramota koji je to klosar i djubre od coveka,on smatra da je bog i batina u Srpskom fudbalu.Ma bre da je izmislio fudbal!

Smradina mafijaska!
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
smopiBVB

smopiBVB


Broj poruka : 1879
Points : 5841
Reputation : 31
Datum upisa : 06.08.2013
Lokacija : Rajvosa

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyČet 12 Dec 2013 - 23:59

Iskreno ne pratim desavanja oko i unutar Srpske repke ali po vasim komentarima vidim da niste nimalo zadovoljni situaciom!Koliko sam ja skontao tandem Karadzic i Mihajlovic su ZLO u timu,tako nekako??Mislim ovaj drugi je bio,ne znam jel jos selektor??
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 13 Dec 2013 - 12:05

Džajić poručio Toletu: Proleće neće početi sa tobom!

''Ne verujem da će Karadžić ostati, svakako će otići, da li za mesec ili 20 dana, ne znam, a sviđalo se nekome ili ne, imaćemo stav oko prvog čoveka i selektora'', najavio predsednik Crvene zvezde

Jeste zima, ali biće vrelo u fudbalskoj Srbiji i narednih nekoliko meseci. Tomislav Karadžić najavio je da, bude li primetio da neko na brzinu želi da sedne u njegovu fotelju, može da se zainati i sedam narednih godina ostane predsednik FSS, ali u Crvenoj zvezdi su uvereni da Tole neće dočekati ni početak prolećne sezone na toj funkciji.

O tome svedoče reči Dragana Džajića, u komentaru na odustajanje Dejana Stanovića od predsedničke kandidature, što su mnogi protumačili kao siguran znak da se na Terazijama ništa neće menjati.
''Ne verujem da će Karadžić ostati, svakako će otići. Da li za mesec ili 20 dana, ne znam. Prolećni deo prvenstva neće početi s njim na čelu FSS'' – rekao je Džajić, a prenosi Žurnal.

Crveno-beli su tokom leta i jeseni bili inicijatori promena u FSS, alido njih, nije došlo. Za sad.
''Iznosili smo nezadovoljstvo, tražimo promene i sada. Sledeći potez je na FSS i predsedniku Tomislavu Karadžiću. Pratićemo situaciju. Trebalo bi da razgovaramo sa ljudima iz FSS. Sviđalo se nekome ili ne, imaćemo stav oko prvog čoveka i selektora''.

Povodom povlačenja Stankovića, prvi čovek kluba sa Marakane je rekao:
''Stanković je bio na Marakani sa generalnim sekretarom Lakovićem. Pitali smo ga da li je njegova konačna odluka da se kandiduje. Rekao je da nije. On najbolje zna zašto je odustao. Dejan je dugo igrao, nedostaje mu funkcionersko iskustvo. Imao bi težak zadatak. Rekao je da će dobro razmisliti. I sigurno je to učinio'', dodao je Dragan Džajić.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 13 Dec 2013 - 17:36

Nikolić od ponedeljka trener Partizana

Crno-beli zakazali sednicu Upravnog odbora, na kojoj će smeniti Rašovića i imenovati doskorašnjeg stratega Vojvodine

Za tri dana Marko Nikolić preuzima palicu Partizana! Ako su kod nekog i postojale, dileme više nema: crno-beli će 16. decembra dobiti novog šefa stručnog štaba, pošto bi tad trebalo da ozvaniče promenu na klupi i mesto glavnokomandujućeg umesto Vuka Rašovića povere doskorašnjem strategu Vojvodine.

Poslednja prepreka tom činu biće uklonjena u ponedeljak, za kad je zakazan sastanak Upravnog odbora kluba iz Humske, na kome će rukovodioci izglasati nepoverenje aktuelnom i postaviti novog šefa struke. Glavni razlog što do tog čina nije došlo ove sedmice je odsustvo prvog čoveka kluba Dragana Đurića iz Srbije, ali kako se predsednik u nedelju vraća u Beograd, već narednog dana održaće se najpre Sekretarijat u prepodnevnim, potom i Upravni odbor u poslepodnevnim satima.

Glavna tema sastanka biće analiza rada i rezultata Vuka Rašovića, kome većina članova uprave zamera rane eliminacije iz Evrope i kupa, kao i mučenje u prvenstvenim mečevima. S druge strane, Albert Nađ ima drugačije mišljenje i kaže da bi trebalo poštovati činjenicu da je Partizan jesenji deo prvenstva završio na prvom mestu (bod prednosti ispred Crvene zvezde), ali će verovatno biti preglasan. Bude li tako – a sva je prilika da hoće - lako može da se desi da čelnici Partizana na pomenutoj sednici postave i pitanje poverenja sportskom direktoru, koji kaže da je još pre dva meseca tražio sastanak kako bi se neke teme isterale na čistac.

Scenario po kome Marko Nikolić dolazi među crno-bele kristalo je jasan i Vuku Rašoviću, koji se od igrača, na poslednjem treningu u 2013. oprostio rečima: ''ne znam šta će biti sa mnom'', mada je odavno izvesno da će u ponedeljak završiti misiju započetu aprila ove godine. Ostaje samo da se precizira pod kojim finansijskim uslovima, pošto ga uvogor vezuje za klub do leta 2015.

Upravni odbor Partizana razmotriće plan eventualnih novajlija u zimskom prelaznom roku, među kojima se kao prvo ime potencira kapiten Vojvodine, Miroslav Vulićević, kome krajem meseca ističe ugovor sa Novosađanima.

Čelnici crno-belih trebalo bi da definišu i plan priprema prvog tima, kao moguće destinacije figuriraju Antalija (iz dva puta) i Kopar (eventualno treća faza, u zavisnosti od vremenskih uslova u Beogradu početkom marta).

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 18 Dec 2013 - 11:39

Kup Srbije: OFK - Jagodina, Vojvodina – Spartak

Prve utakmice polufinala na proframu su 26. marta, revanši dve sedmice kasnije

Fudbaleri Vojvodine igraće u polufinalu Kupa Srbije sa subotičkim Spartakom, dok će se u drugom polufinalu sastati OFK OFK Beograd i aktuelni pobednik Jagodina.

To je odlučeno danas žrebom u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, a kulice je izvlačio selektor omladinske reprezentacije, Ljubinko Drulović.

Prvi mečevi polufinala igraće se 26. marta u Novom Sadu i na Staroj Karaburmi, a revanši su na programu 14 dana kasnije u Subotici i u Pomoravlju. Pod uslovom da na kraju oba meča zbirni rezultat bude nerešen, pobednik će biti tim koji je postigao više golova u gostima. Ako ishod bude identičan u oba meča pristupiće se izvođenju jedanaestaraca.

Finale se igra 7. maja 2014. godine najverovatnije na stadionu Partizana.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 18 Dec 2013 - 11:40

Drulović i Ivanović najbolji u 2013, Tole siguran u fotelji do 26. decembra

Održana sednica Odbora za hitna pitanja FSS i zakazana sednica Izvršnog odbora što bi mogao da bude uvod u proceduru za pokretanje pitanja poverenja aktuelnom predsedniku

U prostorijama Sportskog centra FS Srbije u Staroj Pazovi danas je održana sednica Odbora za hitna pitanja organizacije u proširenom sastavu, a predsedavao je Tomislav Karadžić.

Odlučeno je da se sednica Izvršnog odbora FS Srbije bude održana u četvrtak, 26. decembra 2013. i tom prilikom, pored niza aktuelnih i uobičajenih pitanja koja su redovna tema na kraju svake kalendarske godine, biće odlučeno i o terminu naredne Redovne sednice Skupštine FS Srbije na kojoj bi moglo da se pokrene pitanje poverenja aktuelnom rukovodstvu.

Članovi Odbora za hitna pitanja su danas doneli odluku i o dodeli javnih priznanja za značajna sportska ostvarenja u 2013. godini. Na osnovu dobijenih predloga od članova Komisije FSS za dodelu javnih priznanja, ovom prilikom je odlučeno da je Branislav Ivanović najbolji igrač, a Ljubinko Drulović najbolji trener u godini na izmaku. Njima će biti dodeljene tradicionalne Zlatne lopte FSS, na svečanosti zakazanoj za 27. decembar 2013. u beogradskom hotelu Metropol.

Uz to, članovi najoperativnijeg tela naše organizacije doneli su odluku o pomoći FK Radnički 1923 iz Kragujevca u cilju podizanja spomenika pokojnom Dušanu Todoroviću, navijaču Radničkog koji je preminuo tokom utakmice protiv Javora u Ivanjici.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 18 Dec 2013 - 11:41

Tole se opet inati: Možda se Siniša i vrati

"Teoretski je moguće", kaže prvi čovek FSS i dodaje da je Dejan Stanković na sastancima širom Srbije dobijao lažnu podršku licemernih ljudi

Pre samo šest dana "zapretio" je ostankom na čelu FSS u narednim sedam godina, a sada se Tomislav Karadžić ponovo inati. Naime, prvi čovek srpskog fudbala je, gostujući na SOS kanalu, rekao da je teoretski moguće da u upražnjenu fotelju selektora Orlova ponovo sedne – Siniša Mihajlović?!
"Bio sam ubeđen da Mihajlović radi dobar posao, da je formirana sjajna grupa igrača. Nije kraj. Nije isključeno da Siniša ne nastavi posao. On ima obevaze u Italiji do maja. Teoretski je moguće da se vrati i povede repretentaciju kroz naredne kvalifikacije", kaže Karadžić.

Govoreći o najavljenom odlasku iz FSS Karadžić podseća da je bio spreman da funkciju prepusti Dejanu Stankoviću, ali da je odustajanje srpskog rekordera od kandidature sve poremetilo.
"Žao mi je što me Stanković nije nasledio. Ja sam bio oduševljen Dejanom, on mi je rekao da ima podršku političara i izrazio želju da poseti sve fudbalske regione. Onda mi je kroz dva sata ispričao sve zbog čega ne može da prihvati funkciju. Većina tih stvari nije za medije. Samo ću reći da je reč o licemerju, lažnoj podršci i savetima tipa šta će ti to", ističe Karadžić.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 18 Dec 2013 - 12:39

Sto je lepo videti parove kupa bez BeGe blizanaca ali Vojvodina ce opet ispusiti s obzirom da pola tima plus trener odose iz ekipe.

A za Toleta nista novo,sprdacina od coveka i FSS-a.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
MilanBvB09

MilanBvB09


Broj poruka : 6644
Points : 10838
Reputation : 46
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 40
Lokacija : Despotovac

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 18 Dec 2013 - 15:02

Oce lud Sinisa da se vrati. Sampdorija igra kao luda od kako je dosao . A sto se kupa tice opet to ide u Jagodinu !!
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptySre 25 Dec 2013 - 12:07

Grobari izabrali Stojkovića za najboljeg, Partizan mu poklanja plaketu na rastanku

Golman crno-beli pobednik tradicionale klupske ankete za igrača godine

Najbolji igrač Partizana u 2013. godini je – Vladimir Stojković! Tako su odlučili navijači crno-belih, glasanjem u anketi na zvaničnom sajtu kluba iz Humske 1, okončanoj u utorak veče. Golman reprezentacije Srbije dobio je 1130 glasova posetilaca (36%) i ubedljivo trijumfovao ispred kapitena Saše Ilića (697, 22%) i veziste Miloša Jojića (624, 20%).

Ovakav epilog je i očekivan, imajući u vidu sjajne odbrane Stojkovića, kojima je proletos usmerio Parni valjak ka odbrani titule, a u proteklih pet meseci bio najsigurnija karika tima, a upravo su njegove intervencije za posledicu imale prvo mesto na kraju jesenjeg dela prvenstva.

Stojkoviću će u četvrtak u 11 časova u prostorijama Partizanovog stadiona biti uručena klupska plaketa, čime će se i zvanično rastati od crno-belih, jer mu je završetkom sezone istekao ugovor, a klub nije u finansijskim mogućnostima da mu ponudi novi.

Pre Stojkovića, najbolji igrači Partizana, birani tradicionalnom anketom, bili su: Zvonimir Vukić (2002), Igor Duljaj (2003), Simon Vukčević (2004), Albert Nađ (2005), Ivica Kralj (2006), Stevan Jovetić (2007), Almami Moreira (2008), Gabrijel Kleo (2010), Lazar Marković (2011) i Ivan Ivanov (2012), dok se 2009. godine nije glasalo.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 27 Dec 2013 - 0:45

FSS zapretio Zajednici Superlige: Smirite sukobe ili preuzimamo takmičenje

Konstatovan je pritisak na sudije, ali i veliki broj njihovih grešaka koje su uslovile značajan porast izrečenih mera suspenzija u odnosu na ranije sezone

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije, koji je održan u Kući fudbala u Staroj Pazovi, razmatrao je i usvojio izveštaje svih selekcija i organa o urađenom i ostvarenom u 2013. godini, a potom zapretio Zajednici Superlige da spreče sukobe ili će preuzeti rukovođenje takmičenjem.
“Konstatovano je da u ovom rangu takmičenja ima previše turbulencija, podela i nejedinstva, od početka sezone sve do ovog trenutka. Zaključeno je da je takvo stanje neizdrživo i da preti da ugrozi regularnost takmičenja ukoliko se nešto ne preduzme”, stoji u saopštenju na zvaničnom sajtu FSS.

Jedinstveni zaključak je formiranje Radne grupe u kojoj su predsednik Dragoljub Lekić, predsednik UO Slobode Point i član IO FSS Dragan Subotić i generalni sekretar FSS Zoran Laković, a cilj je prevazilaženje postojećih unutrašnjih sukoba do 20. januara 2014.
“U suprotnom, članovi Izvršnog odbora su zaključili da, ukoliko se u tome ne uspe, da treba oduzeti takmičenje od Zajednice klubova Superlige i njime bi rukovodio FS Srbije”.

Usledilo je izlaganje Bogoljuba Stepanovića, predsednika Sudijske komisije FS Srbije o ostvarenju na resornom polju, uz dostavljanja detaljnog izveštaja, koji je i usvojen. U okviru suđenja, naglašeno je očekivanje da će Milorad Mažić sa pomoćnicima dobiti priliku da učestvuje na Svetskom prvenstvu u Brazilu 2014.

Stepanović je u izlaganju prezentovao sve probleme sa kojima se ova organizacija suočava.
“I pored ogromnih napora od strane FS Srbije u cilju omogućavanja adekvatnih uslova za rad sudija, a pre svega činjenice da smo drugi Savez u Evropi koji je uveo šestoricu arbitara na mečeve domaće elite i uložio znatna sredstva za kupovinu komunikacionih uređaja za sudije, postoje problemi. Pre svega, konstatovan je pritisak na sudije, ali i veliki broj njihovih grešaka koje su uslovile značajan porast izrečenih mera suspenzija u odnosu na ranije sezone”.

Na kraju, zaključeno je da će se od 20. januara sledeće godine analizirati rad Sudijskog odbora i kompletnog suđenja, a u okviru detaljne analize stanja u Zajednici klubova Superlige i Škole za trenere FSS.

Članovi Izvršnog odbora su na današnjoj sednici odlučili da Redovna sednica Skupštine FS Srbije bude održana krajem fenruara 2014. godine. Datum održavanja najvišeg tela biće definisan na narednoj sednici Odbora za hitna pitanja.

Tokom sednice Izvršnog odbora članovi ovog tela razmatrali su mogućnost uvođenja sistema dvojnih registracija, a koji bi zaživeo od juna 2014. godine. Zaključeno je da se o ovoj temi razgovara sa predstavnicima klubova, a da se o uvođenju sistema odlučuje naknadno. Članovi ovog tela su podržali uvođenje sistema dvojnih registracija od sezone 2014/15. i ukidanje bonus igrača od tog trenutka.

Članovima Izvršnog odbora je predočen i detaljno predstavljen finansijski plan za 2014. godinu, koji je kao takav ocenjen kao veoma realan. Po Statutu FS Srbije, njegovo usvajanje, kao i usvajanje finansijskog izveštaja za 2013. godinu, uslediće na sednici Skupštine.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPet 27 Dec 2013 - 13:23

Ivanović i Drulović - stvarno najbolji!

FSS dodelio nagrade onima koji su obeležili 2013. godinu

Ovaj put nije bilo mnogo dileme pošto su Ljubinko Drulović i Branislav Ivanović sasvim zasluženo proglašeni za najboljeg trenera i igrača Srbije u 2013. godini.

Izbor kojem niko ne bi mogao da pronađe manu, jer je Drulović omladinsku U19 reprezentaciju vodio do titule prvaka Evrope, dok je Ivanović sa Čelsijem osvojio Ligu Evropa savladavši u finalu Benfiku Nemanje Matića, jedinog pravog konkurenta u trci za najboljeg u Srbiji ove sezone.

I ne samo što je Ivanović prigrlio trofej. Njegov gol u sudijskoj nadoknadi je i doneo londonskim Plavcima produžetke. Nažalost, defanzivac Čelsija nije mogao da prisustvuje svečanosti u hotelu Metropol, pa je nagradu primio njegov otac Rade.
"Pokušavali smo i preko najboljih prijatelja Murinja da Banetu izdejstvujemo dozvolu da danas bude sa nama, ali odgovor je bio odrečan. To je surovost profesionalnog fudbala. Šta da se radi", konstatovao je predsednik FSS Tomislav Karadžić.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyNed 29 Dec 2013 - 11:46

Veljko Paunović novi trener Vojvodine!

Čeka se još samo odobrenje iz FSS, pošto bi bivši fudbaler Partizana trebalo da zadrži i mesto selektora

Vojvodina je, čini se, rešila pitanje trenera! Odlaskom Marka Nikolića u Partizan mesto na klupi Novosađana ostalo je upražnjeno, međutim, kako pišu Večernje novosti, ne zadugo, pošto je Veljko Paunović prtihvatio ponudu Lala i već u ponedeljak bi trebalo da bude promovisan.

Menadžer Zoran Pavlović kojeg je rukovodstvo novosadskog superligaša ovlastilo i za pronalaženje novog trenera i za transfere igrača potvrdio je za Novosti da je posao praktično završen.

"Paunović je naš definitivan izbor, a i on sam je potvrdio zainteresovanost da preuzme vođenje Vojvodine. Ideja je da on zadrži i mesto selektora, pa smo se rukovodstvu FSS obratili sa molbom da mu to omogući", istakao je Pavlović.

U Vojvodini se nadaju da će FSS pokazati razumevanje i primeniti princip koji je, svojevremeno, već primenjen u slučaju Aleksandara Jankovića.

"Jankoviću je, da podsetimo, omogućeno da istovremeno, vodi mladu reprezentaciju i Crvenu zvezdu. Ne vidimo ni jedan razlog da isto to ne bude omogućeno i Paunoviću", dodao je Pavlović.

Da podsetimo, Veljko Paunović je aktuelni selektor omladinske reprezentacije Srbije.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14148
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyNed 29 Dec 2013 - 15:12

Vojvodina je ocerupana,blizanci sad mogu da se teraju medjusobno dalje bez ikakvih opasnosti.Sramota sta dozvole kreteni!
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Osha

Osha


Broj poruka : 4331
Points : 8322
Reputation : 32
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 34
Lokacija : Doboj

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyNed 29 Dec 2013 - 18:26

A čekajte, nisam u toku. Je li to dobila Srbija novog trenera ili je to riječ o u21 repki Srbije?
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPon 30 Dec 2013 - 0:56

FSS nije pustio Paunovića u Vojvodinu


Čelnici Vojvodine moraće da nastave potragu za novim trenerom, pošto njihov prvi "pik", Veljko Paunović nije dobio "zeleno svetlo" iz Fudbalskog saveza Srbije. Naime, selektoru omladinskih selekcija (do 18 i 19 godina) nije dozvoljeno da istovremeno radi u klubu iz Novog Sada i sa "orlićima".

- Naš načelan stav jeste da uvek pomognemo klubovima, uključujući i Vojvodinu, ali je ocena da nije moguće da jedan čovek, istovremeno, na vrhunskom nivou obavlja i posao selektora i to za dva godišta, 1995. i 1996. i da vodi klub sa velikim zahtevima kakve, objektivno, imaju Novosađani - rekao je za Novosti generalni sekretar FSS Zoran Laković.

Paunoviću je ponuđena mogućnost da izabere jednu od dve funkcije i on je odlučio da ipak nastavi da radi sa "orlićima" koji će ove godine učestvovati u kvalifikacijama za Evropska prvenstva.

- Suočen sa ovakvim izborom, odlučio sam da, ipak, ostanem na mestu selektora, gde sam sa saradnicima započeo jedan veliki projekat koji uključuje i kvalifikacije za omladinsko Evropsko prvenstvo. Čast mi je što me je Vojvodina pozvala, ovoga puta se nisu stvorile okolnosti za saradnju, ali to ne znači da će tako biti i u budućnosti. Što bi se reklo "nikad ne reci nikad" - objasnio je Paunović koga su o stavu FSS obavestili Savo Milošević i Mitar Mrkela koji su u nacionalnom savezu zaduženi za mlađe selekcije.

Klupa Vojvodine ostala je upražnjena posle odlaska Marka Nikolića u Partizan.

sportal.rs


Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPon 30 Dec 2013 - 0:56

Evo osha sad ce ti biti jasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Osha

Osha


Broj poruka : 4331
Points : 8322
Reputation : 32
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 34
Lokacija : Doboj

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyPon 30 Dec 2013 - 0:58

Aha, hvala ljudi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6608
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 EmptyČet 2 Jan 2014 - 17:24

Jagodina preti večitima: Brzo ćemo postati najbolji u Srbiji

Predsednik Goran Milanović ocenio 2013. najuspešnijom u istoriji kluba i najavio iskorak na rezultatskom planu

Predsednik Jagodine Goran Milanović ocenio je 2013. najuspešnijom godinom u istoriji kluba, što je i logično jer je ekipa iz Pomoravlja lane osvojila Kup Srbije, u prvenstvu bila četvrti, igrali u kvalifikacijama za Ligu Evrope i jesenji deo Superlige Srbije završila na trećem mestu.
"Jesenju sezonu završili smo na trećem mestu, ušli smo u polufinale kupa i tako zaokružili jednu izuzetno uspešnu godinu", rekao je Milanović u razgovoru sa novinarima.

On je ocenio da iza dobrih rezultata Jagodine stoji naproni rad svih struktura u klubu.
"Zadovoljan sam urađenim, naročito jer znamo koliko smo se trudili i mučili da u teškim finansijskim uslovima napravimo ovakav rezultat. Siguran sam da ćemo u narednim godinama biti među dva, tri najbolja kluba u zemlji, imamo tendenciju da vrlo brzo postanemo najbolji u Srbiji", rekao je Milanović.

On je podsetio da se u klubu mnogo radilo na "ojačavanju trenerskog kadra".
"Danas imamo 16 trenera u sistemu Jagodine, tri sa profi i pet sa A licencom, a ostali su prošli školovanje i u klubu imaju prilike da pokažu svoje znanje u praksi. Ulaganje u trenere za ovaj klub je ulaganje u budućnost i stvaranje maldih igrača i talenata", istakao je Milanović.

Prema rečima trenera Mladena Dodića, uspeh Jagodine u prošloj godini rezultat je odličnog spoja iskustva i mladosti.
"Stariji igrači su davali ton i u igri i u ponašanju prema dresu koji nose, a mlađi su to pratili. Bez timskog rada ne bi bilo uspeha. Nadam se da ćemo dati sve od sebe i nastaviti sa dobrim igrama", rekao je Dodić.

Fudbaleri Jagodine pripreme za prolećni deo prvenstva počinju 15. januara.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti   Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpska SuperLiga Generalna Diskusija i Vesti
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrvatska 1.HNL Generalna Diskusija i Vesti
» Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti
» Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti
» Spanska Primera Liga Generalna Diskusija i Vesti
» Italijanska Calcio Liga Generalna Diskusija i Vesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006 :: Razne Sportske Vesti i Zastarele teme sa foruma :: Razne i zastarele teme :: Evropske, Svetske Lige i Transferi-
Skoči na: