Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 39 dana Uto 23 Avg 2016 - 13:07
Zadnje teme
» BVB Bundesliga Utakmice Diskusija
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyNed 24 Dec 2017 - 12:24 od Denijal's igracka

» Vesti iz Dortmunda:
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySre 13 Dec 2017 - 14:54 od MilanBvB09

» CL - EL: Vesti i Utakmice
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyPet 8 Dec 2017 - 11:24 od MilanBvB09

» Ideje za logo,majice,rekvizite itd...
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySre 6 Dec 2017 - 0:04 od smopiBVB

» Predstavljanje.
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySub 2 Dec 2017 - 1:28 od MilanBvB09

» Transferi: Dolasci

» Transferi: Odlasci
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyČet 30 Nov 2017 - 19:23 od MilanBvB09

» Gonzalo Castro
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySre 11 Okt 2017 - 10:41 od Denijal's igracka

» BundesLiga Vesti i Utakmice
Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyPon 28 Avg 2017 - 14:33 od Strahinja

Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySub 21 Dec 2013 - 2:05

Neke, još da i PSG neki mali klub tresne i spusti ih, kao i ova RAJA Bayern včrs, bio bi fin vikend.

JOJ nokaut Monaka u Monaku!

Samo da se nastavi tako sto cesce protiv ovih vestaka.

Lokacija : Despotovac

Ja ne razumem kako kad imas 200 miliona na raspolaganju dovedes 3 igraca i ni jednog dobrog odbrambenog??

Lokacija : zlaTu

Ma pusti, tako to Milane i radi klubovi koji imaju samo pare, misle samo na napad ,važno je da se čuje da oni imaju u ekipi nekog Ronalda, Messija,Cavanija, Ibru il kog već, a to što će im odbranu karat ko stigne boli njih Very Happy
MilanBvB09

MilanBvB09

Godina : 39

Ma smesno je koliko ljudi ne znaju nista. Pa ni na MEnadzeru nista sa takvom ekipom ne mozes da uradis! Dzabe Falkao da 50 gola kad ovi iza njega prime 60 ....

Domaći teren bio ključan za mnoge klubove u Ligi 1

Za goste je 19. kolo Lige 1, konkretno u subotu, bilo i te kako baksuzno. Čak četiri pobede domaćina i dva remija, i to baš klubova čije boje brane srpski internacionalci. Monpelje je odoleo na Korzici – 0:0, a Bastiji nije mnogo pomogao ni Miloš Krasić, koji je u igru ušao sredinom drugog poluvremena. Takođe, i Uroš Spajić je prokockao prednost domaćeg terena, pošto je sa Tuluzom protiv Gengana igrao isto bez golova.

Zato Nica, bez Nemanje Pejčinovića, nije imala milosti prema Evijanu – 3:1, a pogotovo ne Rems prema Ajačiju, koga je isprašio sa 4:1 i gotovo zakucao za dno tabele.

Sošo je protiv Rena uzeo tri velika boda i ostao u trci za opstanak…

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyPet 3 Jan 2014 - 16:57

Monako je krenuo sa kupovinom. Sjajni napadač Anžija Lasina Traore će danas biti predstavljen kao novi napadač Kneževa i potpisaće petogodišnji ugovor. Traore je to i priznao u intervjuu za jedan list iz matične Obale Slonovače. On je takođe otkrio da bi Monako mogao da ga automatski pošalje na pozajmicu do kraja sezone u Vest Hem ako Radamel Falkao ostane u klubu. Upravo to "ako" izaziva mnogo pažnje. Ovo je prva potvrda da Kolumbijac zaista razmišlja o odlasku iz Monaka, a Čelsi, Arsenal i ostali velikani čekaju kao zapete puške. Da li je Radamel transfer bomba zime 2014. godine?
aubame

aubame

Šteta, potajno sam se nadao da bi ovaj mogo doć kod nas ..
Osha

Osha

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySub 4 Jan 2014 - 0:28

Lokacija : Sombor

Kako stvari stoje to je jos i naj realnije!!!
Osha

Osha

Godina : 34

A nisam ja njega toliko pratio, vidio sam samo onaj video kad je izvalio Ibragu. Je li dobar momak? Nema veze što je bad boy, to će Klopp u red da dovede.
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyNed 12 Jan 2014 - 14:20

Spajić crveneo, Krasić kasno ušao da bi spasao Bastiju

Tuluz slavio u Bordou (1:0), Lion siguran protiv Sošoa (2:0), Cvitanić promašio penal za Nicu, a Kadir za Ren

Neće Uroš Spajić po dobrom pamtiti gostovanje u Bordou, ali su i bez srpskog internacionalca fudbaleri Tuluza uspeli da odnesu sva tri boda sa stadiona Šaban Dalma (1:0). Nekadašnji štoper Crvene zvezde zaradio je direktan crveni karton sredinom prvog poluvremena meča u kome su i Žirondinci imali tanke živce, ne i sreće da iskoriste brojčanu prednost.

Jer, samo osam minuta posle Spajića, napolje je morao i levi bek domaćeg sastava Punđe, čiji je start bio za jedanaesterac, ali je udarac Ben Jedera zaustavio golman Bordoa Karaso. Bez pomoći već duže vreme povređenog Pavla Ninkova, Tuluz je u drugom poluvremenu uspeo da pobede i sačuva tri boda, golom Martina Brajvajta.

Ni drugi srpski internacionalac nije se proslavio u subotnjim mečevima Lige 1. Miloš Krasić je dobio priliku tek u završna tri minuta gostovanja Valensijenu, ali nije uspeo da spase goste poraza (2:3).

Uzbudljivo je bilo u Renu, gde su viđena dva penala i oba nisu iskorišćena. Alžirac Kadir bio je neprecizan za domaći, a Argentinac Dario Cvitanić za goastujući tim, u kome nije bilo Nemanje Pejčinovića.

Golovima u drugom poluvremenu, Lion je savladao fenjeraša Sošo, što mu je peta vezana utakmica bez poraza.

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyPon 13 Jan 2014 - 2:51

Jebem ovom LILLE-u mamu, sruši mi tiket za 150KM -.- ja papana, braćo draga.
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

Pade Lil kod kuće, Marselj konačno dobio

Tim Renea Žirara doživeo tek drugi neuspeh pred svojim navijačima...

Lil je imao veliku šansu da se učvrsti na trećeoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona, pa čak i da preuzme drugu od Monaka, ali izabranici trenera Renea Žirara potpuno su podbacili u poslednjem meču 20. kola Lige 1.

Sva tri boda odneo im je Rems, koji je slavio rezultatom 2:1. U prvom delu meča nismo videli gotovo ništa da bi se potom u nastavku, za samo 15 minuta, mreže dva golmana tresle čak tri puta.

Rems je šokirao domaćine sa dva ekstremno brza gola u 73. i 77. minutu. Prvi je delo Fortea, a drugi Poljaka Krišovijaka. Kada je Lil krenuo na sve ili ništa već je bilo kasno da se nešto značajno promeni. Domaćin je ipak uspeo bar da ublaži poraz, pošto je Veber autogolom smanjio na 1:2 u 88. minutu.

Ono što je zanimljivo jeste da je Lil na ovom meču primio čak dva gola, a u prethodnih devet susreta kod kuće ukupno svega tri. Ovo je drugi poraz Žirarovog tima kod kuće ove sezone.

Konačno Marselj! Tim sa Velodroma izašao je iz serije od četiri vrlo teška meča u kojima je uspeo da osvoji samo dva boda i iskoristio prvi zicer. Bivši šampion Evrope slavio je na gostovanju Evijanu sa 2:1, iako je domaćin prvi došao u vođstvo, najavivši da će tradicija u susretima ova dva tima biti nastavljen.

Naime, gost u okršajima Evijana i Marselja nije slavio nikada, jedini remi zabeležen je februara prošle godine, a u svakoj drugoj utakmici domaćin je dobijao.

Nekadašnji klub našeg Miloša Ninkovića poveo je u 15. minutu preko Sugua. Odlično je centrirao Barbosa, a senegalski napadač fantastično reagovao i savladao Mandandu.

Gosti su imali sreće da na vreme izjednače što im je u daljem toku meča značajno pomoglo, jer se Evijan nije zatvorio, već je igrao na gol više. Igrao se 22. minutu kada je Šejru pogodio mrežu domaćina za 1:1.

Marselj je iskoristio talas dobre igre i do kraja prvog poluvremena uspeo i potpuno da preokrene rezultat. Strelac je je bio Žinjak - 1:2.

U drugom poluvremenu Evijan je izvršio veliki pristisak, napadao je mnogo više, imao i nekoliko polušansi, međutim, nije imao dovoljno kavliteta ni za bod.

Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyČet 16 Jan 2014 - 9:57

Lion u polufinalu, sezona bi ipak mogla da bude spašena

Lavovi sa Žerlana savladali Marsej sa 2:1 i plasirali se u polufinale Liga kupa Francuske

Lion je poslednji polufinalista Liga kupa Francuske. U derbiju četvrtfinala, Lavovi sa Žerlana su savladali Marsej sa 2:1 i nagovestili da bi preko ovog takmičenja mogli da spasu za sada prilično neuspešnu sezonu. U polufinalu su još PSŽ, Nant i Troa, pa bi Lion ipak mogao da vidi Evropu i sledeće sezone.

Ranije su okršaji Liona i Marseja odlučivali o titulama prvaka, ali vremena u francuskom fudbalu su takva da pomenutim velikanima ostaju samo mrvice pored skupocenih prjekata PSŽ i Monaka.

Lion je vrata pobede otvorio posle greške golmana Mandande. Grenije je solidno šutirao iz slobodnjaka sa 30-ak metara, a Mandanda katastrofalno intervenisao i odbio loptu na nogu Gurkufu kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Sve dileme oko konačnog pobednika rešio je Gomis posle lepe asistencije Lakazeta. Sve što je Marsej uspeo da uradi je da ublaži poraz golom Žinjaka iz penala u finišu meča.

Strahinja
Strahinja

Godina : 36

Cudi me da Lion nepokusa da vrati Benzemu.. Lion je harao dok je on bio tamo!!!
Osha

Osha

Godina : 34

Propali brate, nemaju nijednog perspektivnog igrača. Prosjek su sad tamo.
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

Sent Etjen ne odustaje od Lige šampiona, Mastifi poklekli za sedam minuta

Lil sa 10 igrača pao na stadionu Žofri Gišar

Žutih sedam minuta za Lil i pobeda Sent Etjena koja je zakuvala borbu za mestom u Ligi šampiona. U 21. kolu Lige 2:0 na raskvašenom terenu stadiona Žofroa Gišar. Ali, nije stanje terena uzrok poraza Mastifa, već potpuno pomračenje svesti u periodu od 55. do 62. minuta.

Prvo su domaći načeli rivala golom Brandaa na centaršut Fauzija Gulama, da bi šest minuta kasnije Frank Tabanu prvi natrčao na odbitak posle odbrane Vensana Enjeme i duplirao prednost zeleno-belih.

I tu stižemo do problema, jer će navijači Lila svakako okriviti sudiju za poraz pošto prethodno nije svirao prekršaj u napadu ili barem opasnu igru. Iskusni Floran Balmon potpuno je poludeo zbog takve odluke, pa mu je mladi i hiroviti sudija Benoa Bastijan (30) pokazao direktan crveni karton.

Čime je pobednik i odlučen, pa se Sent Etjen primakao večerašnjem rivalu na tri boda zaostatka i ostao u igri za trećim mestom na tabeli koje znači i mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Zasluženo, jer zeleno-beli ni na petoj uzastopnoj utakmici nisu primili gol, pa su Lilu naneli ove sezone prvi poraz u sudarima pet najjačih timova iz Lige 1 (pre ovog meča tri pobede i remi). Takođe su i prekinuli niz od čak devet ligaških mečeva sa Mastifima bez pobede.

Godina : 34

Neka, volio bih da Sent Etjen uspije u toj namjeri.
Cone BvB

Cone BvB

Godina : 29

Monpelje se konačno osladio na strani

Bastija pobedila Bordo, a Krasić igrao do 51. minuta

Podatak za nevericu – Monpelje je konačno ostvario pobedu na strani. Plavo-narandžasti su prekinuli post na gostovanjima tek u 21. kolu Lige 1 za beg sa ivice ambisa, a ceh je platio Sošo – 2:0. Golovi su padali u pravo vreme, sredinom prvog i drugog poluvremena, kada su precizni bili Munije i Tjene. Naravno, posao je bio olakšan, jer su domaćini igrali sa igračem manje od 35. minutu, pošto je Sinkala zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Bastija je ostvarila vredan trijumf protiv Bordoa – 1:0. Adama Ba je u 42. minutu postigao pobedonosni gol, a Miloš Krasić je igrao samo do 51. minuta, kada je mesto na terenu ustupio Kazriju.

Nica je zakucala Ajačio za dno Lige 1, a Nemanje Pejčinovića nije bilo ni u protokolu.

Pukla petarda na Parku prinčeva! Razgoropađeni Ibra strpao Kanarince u kavez

Pari Sen Žermen ubedljiv protiv Nanta (5:0), Filip Đorđević bez gola u prvenstvu 692 minuta

Čudovište! Kad je raspoložen, Zlatana Ibrahimovića niko ne može da zaustavi. A večeras se Šveđaninu igralo fudbala, pa su mu Kanarinci bili lak plen, pošto ih je na Parku prinčeva skoro sam strpao u kavez. Napadač Pari Sen Žermena postigao je dva gola i upisao asistenciju u ubedljivoj pobedi (5:0), kojom su Sveci učvrstili prvo mesto na tabeli Lige 1.

Ibrahimović je potvrdio da je strah i trepet za golmane u Francuskoj, jer je na 53 utakmice tamošnjeg prvenstva (otkako je leta 2012. stigao iz Milana) zaslužan za 61 gol svog tima. Bilo da sam trese mrežu ili dodaje, kao što je uradio u 58. minutu kad je omogućio Edisonu Kavaniju da postigne jubilarni 50. gol Pari Sen Žermena u tekućoj borbi za bodove.

U igri nedoraslih rivala, šampion je sve vreme kontrolisao dešavanja na terenu i upisao 15. trijumf, dovoljno da zadrži pet bodova prednosti u odnosu na Monako i čak deset više od trećeplasiranog Lila. Sve je počelo kad je Tijago Silva iskoristio nespretnu intervenciju golmana Rua, posle čega je Ibrahimović pogodio iz penala. Šesti put ove sezone.

Za razliku od Ibre, srpski internacionalac Filip Đorđević je propustio šansu da okonča najduži niz bez pogotka u Ligi 1, koji sad iznosi 692 minuta.

Lil opet zabrljao, Liga šampiona sve dalje

Ren odoleo Mastifima, Salomon Kalu strelac gola koju ulazi u anale kluba u Lige 1

Promiču Lilu vozovi za Ligu šampiona. Ekipa koja je do pred kraj 2013.. konkurisala čak i za titulu sad ne može nikog da pobedi, pošto je četvrtom vezanom utakmicom bez slavlja u Ligi 1 propustila priliku da se učvrsti na trećoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za eminentno takmičenje.

Mastifi su imali zicer protiv Rena, koji im je jedna od omiljenih žrtava (dobili ga 23 puta od 37 utakmica na svom Pjeru Maroju), ali večeras im se jednostavno nije dalo. Doduše, sve je dobro počelo za ekipu Renea Girarda, pošto je Salomon Kalu iskoristio pas Roa i postigao 2800. gol za Lil u prvenstvu svih vremena. Ujedno bio je to 500. pogodak u elitnoj francuskoj diviziji ove sezone i činilo se da će na talasu te slavljeničke atmosfere Lil upisati tri boda.

A onda je jedan od retkih kontranapada Rean urodio plodom, Alesandrini je uposlio Dukura, a ovaj iz blizine savladao Enejamu. Bio je to trenutak koji je prelomio meč, jer se domaćin unervozio i bez obzira što je u nastavku imao inicijativu nije uspeo da postigne još jedan gol, a najbolju šansu promašio je Ru, pošto je njegov udarac sa pet metara zaustavio Kostil – nogom!?

U ekipi Lila 90 minuta na poziciji štopera odigrao je Marko Baša i u uvodu utakmice propustio nekoliko prilika da glavom donese prednost favoritu.

Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptySre 26 Mar 2014 - 21:54

PSG bi mogao izgubiti naslov: Kakva će biti kazna UEFA-e?

Aktualnom francuskom nogometnom prvaku PSG-u prijeti sankcija Europske organizacije (UEFA), nakon što je inspekcija utvrdila da je pariški klub prekršio financijski fair-play (FFP), prenosi L'Equipe...

Predsjednik PSG-a Nasser al-Khelaifi i izvršni predsjednik Jean-Claude Blanc bili su ispitani u sjedištu UEFA-e još u studenom prošle godine, a nakon toga su napravljene još dvije inspekcije tijekom kojih je zaključeno da PSG ipak troši više od onog što zarađuje u jednoj sezoni. Podsjetimo, klub krši FFP ukoliko troši više novca nego što prihoduje i predstavlja u financijskom izvješću.
PSG je najpoznatiji po svom ugovoru s katarskom turističkom kompanijom koja godišnje ubrizguje 200 milijuna eura u klub, zbog čega su veliko nezadovoljstvo izrazili brojni europski velikani poput minhenskog Bayerna i Arsenala.
UEFA će obrazloženje cijelog slučaja i odluku donijeti krajem travnja ili početkom svibnja, a kazna za pariški klub bi mogla biti rigorozna, ali i vrlo blaga. Naime, postoji opcija da UEFA sreže PSG-u devet bodova s prvenstvene ljestvice Le Championnata, ali i da mu izrekne obično upozorenje. Moguće je oduzimanje naslova i zabrana natjecanja u UEFA-inim natjecanjima, ali to će se uistinu teško dogoditi.
Bundesliga jedina čista
Glavni tajnik  UEFA-e Gianni Infantino otkrio je ove srijede da se 76 klubova nalazi pod UEFA-inim povećalom zbog sumnje u kršenje financijskog fair-playa...
''Trenutno motrimo 76 klubova. Disciplinska komisija mora do zadnjeg detalja proučiti što se točno dešavalo u tim klubova u ovoj sezoni. Inspekcija će potrajati do kraja travnja, a onda ćemo donijeti odluke'',  rekao je na UEFA-inoj sjednici u Astani Infantino.
Nužno je da situacija bude čista do kraja ove sezone, kako bi UEFA imala jasnu sliku momčadi koje imaju pravo nastupa u narednoj sezoni kada su njena natjecanja u pitanju, odnosno koje momčadi bi eventualno trebale dobiti kaznu ili zabranu nastupa zbog kršenja financijskoj fair-playa.
Jedina liga koja je apsolutno čista je njemačka Bundesliga.
''Bundesliga zadovoljava sve uvjete. No to nije slučaj i u drugim velikim ligama'', otkrio je za kraj UEFA-in tajnik, ali nije želio otkrivati detalje, odnosno imena klubova pod istragom.

dnevnik.hr

Godina : 42

ja u ovome vidim priliku da angazujemo Ibru Smile

dati 50 miliona samo za njega i ne treba nam nista drugo...al jedno su snovi a drugo je da se Watzke probudi...
MilanBvB09

MilanBvB09

Godina : 39

PočaljiNaslov: Re: Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti   Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti - Page 3 EmptyČet 27 Mar 2014 - 0:39