Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Dobro Došli i pridružite se druženju sa ostalim navijačima
Registrujte se sada:
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Qz0qcnBfJ4KrK
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 39 dana Uto 23 Avg 2016 - 13:07
Zadnje teme
» BVB Bundesliga Utakmice Diskusija
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 24 Dec 2017 - 12:24 od Denijal's igracka

» Vesti iz Dortmunda:
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 13 Dec 2017 - 14:54 od MilanBvB09

» CL - EL: Vesti i Utakmice
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 8 Dec 2017 - 11:24 od MilanBvB09

» Ideje za logo,majice,rekvizite itd...
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 6 Dec 2017 - 0:04 od smopiBVB

» Predstavljanje.
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 2 Dec 2017 - 1:28 od MilanBvB09

» Transferi: Dolasci
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 1 Dec 2017 - 0:06 od MilanBvB09

» Transferi: Odlasci
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyČet 30 Nov 2017 - 19:23 od MilanBvB09

» Gonzalo Castro
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 11 Okt 2017 - 10:41 od Denijal's igracka

» BundesLiga Vesti i Utakmice
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPon 28 Avg 2017 - 14:33 od Strahinja


 

 Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti

Ići dole 
+9
Wamos69
AleN28
aubame
Osha
bloodyczech
smopiBVB
Cone BvB
BVB fan LU
AndreasCaxBVB
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći
AutorPoruka
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 27 Avg 2014 - 0:46

MANU se izblamirao od treceligasa!

Izgubili 0:4

Junajted pao na dno - izgubio 4:0 od MK Donsa

Junajted je otišao na meč protiv MK Donsa sa uverenjem da ide po prvu ovosezonsku pobedu. Vraćaju se iz Milton Kejnsa bez izgubljenog ponosa.



Junajted je, iako sa kombinovanim timom otišao na meč Liga kupa protiv MK Donsa sa nadom da ide po prvu pobedu pod vođstvom Van Gala.

Meč je dobro počeo za Đavole, napravili su nekoliko poluprilika, ali posle petnaestak minuta igre kao da su stali. Imali su u tom periodu jednu lepu priliku preko Velbeka, kao i šut Pauela iz daljine, ali to je bilo manje više sve.

Onda sledi šok. Prvo Kagava izlazi zbog povrede koju je zadobio u jednom duelu. Nedugo zatim MK Donsi dolaze u prednosti. Velika greška Evansa koji je poklonio loptu Donsima, lopta dolazi do Griga koji je prosleđuje u praznu mrežu. 1:0 za Donse.

Da bude još gore po navijače Junajteda do kraja poluvremena Đavoli nisu napravili šansu za gol. Uputio je Pauel jedan šut sa 20-ak metara i to je bilo sve od nekada strašnog Mančestera.



U drugom poluvremenu Van Gal je pokušao izmenama. Zamenio je Janka mladim Pereirom, Januzaj koji je zamenio Kagavu je otišao na bok, a Pereira igrao u veznom redu, ali promena u igri nije bilo.

Da ne bude i gore pobrinuo se sudija. Jedan igrač Donsa je šuritao na gol, lopta je na putu ka golu pogodila Evansa u ruku, ali je sudija to prevideo i propustio da sudi penal za Donse.

Ni posle toga Junajted nije bio mnogo opasniji. Zamenio je Van Gal i Pauela, uveo Vilsona, pokušao sa 3 klasična napadača. Nije pomoglo.

Usledio je novi šok. Januzaj je izgubio loptu na sredini terena, Donsi su razvili kontru, odbrana Junajteda je delovala amaterski, a Grig grudima prosledio loptu u mrežu De Hee. 2:0 za MK Donse.

Mislili ste da ne može gore. Par minuta kasnije, Donsi vode sa 3:0. Arsenalov igrač Benik Afobe izlazi sam ispred De Hea posle još jedne komične intervencije Junajtedove odbrane i lako plasira loptu u mrežu pored uspavanog Španca.

Nedugo zatim imali su Donsi još jednu dobru priliku. Pauel je bio sam ispred De Hee, ali šut iskosa Španac je zaustavio.

Prvu ozbiljnu priliku Junajted je imao preko Ernandeza, ali je on na asistenciju (ili šut) Džejmsa reagovao početnički. U sledećem napadu, centaršut Donsa je zamalo prevario De Heu i završio iza leđa Španca.

Pošto je utakmica već bila rešena, igralo se otvoreno u tom periodu. Januzaj je lepim šutem iskosa sa leve strane pogodio spoljni deo stative.

Novi udarac sledi. Nova komična intervencija odbrane Junajteda, ponovo Afobe za 4:0 za Donse.

Do kraja Junajted je nešto pokušavao, ali je zanimljivije bilo na tribinama gde se slavio najveći uspeh u istoriji kluba. Milton Kejns će noćas biti na nogama, a u Junajtedu je vreme da se pogledaju u oči, prestanu da pričaju bajke o neograničenim budžetima, daju milione za igrače i pronađu gde su izgubili dušu.

Ovakva igra i ovakav rezultat je sramota za veliki klub koji je očigledno pao na najniže grane.



[You must be registered and logged in to see this link.]





sportske.net
Arsene, jesi li gledao MK Dons?

Mladi fudbaler 'Tobdžija' Benik Afobe trenutno se nalazi na pozajmici u nižerazrednom MK Donsu, a u večerašnjoj pobedi nad Mančester Junajtedom postigao je dva gola. Kako igra na poziciji napadača, nameće se pitanje zbog čega mu nije pružena prilika u prvom timu Arsenala.


sportske.net
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 27 Avg 2014 - 14:14

I sam poraz od trećeligaša je blamaža,a tek kada te počiste sa 4-0...
Neće oni dalje od 7. pozicije ove sezone.
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySre 27 Avg 2014 - 18:46

Mentoli
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 29 Avg 2014 - 9:41

Van Gal: Ne očekujte čuda od Di Marije! Nova „sedmica“ Đavola: Vratiću Mančester u Ligu šampiona

„Žao mi je što tako moram da kažem navijačima, ali da bismo rekonstrilisali tim neophodno je vreme“, kaže trener engleskog velikana

Tri utakmice i još nema pobede za Mančester junajted pod Lujom van Galom. Zato, ima rekorda u vidu visine transfera, pa su navijači Crvenih đavola spremni da oproste holandskom stručnjaku poraze od Svonsija, blamažu od MK Donsa i remi sa Sanderlendom u „zamenu“ za 75 miliona plaćenog Anhela di Mariju koji je vratio osmehe na Old Traford.

E, sad: dok se pristalice slavnog kluba nadaju da će upravo Argentinac doneti ekspresan napredak u igru, Luj van Gal ih je u danu promocije – ohladio.
„Uvereni smo da će nam Anhel doneti poboljšanje rezultata, ali ne možemo očekivati čuda od njega posle samo dva treninga. Da bi se čudo dogodilo moraćemo da radimo i Di Marija je svestan toga. Žao mi je što tako moram da kažem navijačima, ali da bismo rekonstrilisali tim neophodno je vreme. Nadam se, ipak, da ćemo ispuniti njihova očekivanja“, rekao je Van Gal.

Novi trener Mančestera u superlativu je govorio o, za sad, poslednjem novajliji.
„Uvek kupujem igrače sposobne da unaprede našu filozofiju igre. Di Marija se uklapa u planove Mančestera, sa njim mogu da promenim sistem igre. Možda ćemo to uraditi u budućnosti, a možda već u narednom meču. U Realu nije bio samo krilo, delovao je i kao centralni vezni i zato smo uvereni da će uspeti ovde. Izuzetno smo zadovoljni što imamo takvog igrača u našoj ekipi. Za mene je važno da je Anhel timski igrač. To mi se sviđa kod njega, zato smo ga odabrali“.

Doskorašnji vezista Real Madrida je u četvrtak zvanično predstavljen na Old Trafordu i klub mu je dodelio legendarnu „sedmicu“, koju su nosile legende poput Bobija Čarltona, Džordža Besta, Erika Kantone, Dejvida Bekama i Kristijana Ronalda.
„Svestan sam važnosti i značaja „sedmice“ u Mančesteru. Ronaldo mi je govorio o tome, a ja sam tražio da nosim upravo taj broj. Što se tiče moje cene, to mi neće smetati da pokažem šta znam, došao sam ovde da igram fudbal i želim da vratim Junajted u Ligu šampiona. Ovaj klub je osvojio mnogobrojne trofeje, a odbrao sam da sarađujem sa Van Galom baš iz razloga da bih pomogao ovom klubu da ponodo ustane i osvaja pehare“, rekao je Di Marija na zvaničnoj promociji.

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 29 Avg 2014 - 14:58

„Žao mi je što tako moram da kažem navijačima, ali da bismo rekonstrilisali tim neophodno je vreme“

Ovo je tačno,ali danas nema vremena za to,samo se uspeh gleda.
Nazad na vrh Ići dole
Osha

Osha


Broj poruka : 4331
Points : 8320
Reputation : 32
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 34
Lokacija : Doboj

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 29 Avg 2014 - 18:48

MK ima na fb jedno 1000 navijača više na stranici sad, hahahah
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 29 Avg 2014 - 22:26

Zaslužili su,vidim nije stranica od juče,redovno prate tekme,svaka im čast!(mislim na Balkansku stranicu)
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 29 Avg 2014 - 23:17

Ono sto pak cenim u zapadnom fudbalu jeste ta podrska prema malim lokalnim klubovima i privrzenost ka njima.

Dakle ako zivite recimo u delu grada koji ima klub i takmici se u 5 ligi ili cak 10 taj klub ce imati podrsku lokalnih stanovnika odnosno navijaca i bez obzira ko im gostuje oni ce imati svoje navijace a ne preletace koji ce odmah navijati za veci,bolji,bogatiji klub.

Ovde aludiram na ove klubove iz Srbije,kad Zvezda ili PFC gostuju u Kragujevcu,Nisu,NS itd automatski vise od pola grada navija za Beogradske klubove umesto za svoj lokalni sto je zaista jadno.No o ovome smo vec pricali pa da se ne ponavljamo.

U svakom slucaju svaka cast za MK Dons.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 30 Avg 2014 - 15:59

Ne pomaže ni Di Marija: Junajtedu samo bod na Turf Muru

Barnli odoleo – 0:0. Tim iz Mančestera sezonu pod Van Galom počeo duplo gore nego onu pod Dejvidom Mojesom

Nema kraja agoniji Mančester junajteda, koji ni u trećem kolu Premijer lige nije uspeo da upiše prvu pobedu u novoj sezoni. Na gostovanju kod Barnlija na Turf Muru nije uspeo ni da postigne gol – 0:0.

Međutim, nije samo rezultat poražavajući za Luja van Gala, već i čiunjenica da Junajted toikom 90 minuta igre u meču sa dojučerašnjim drugoligašem nije stvorio pravu šansu. Debi Anhela Di Marije nije pomogao. Argentinac je sa nekoliko poteza demonstrirao da "zna lopte", ali su linije gostujućeg tima ostale nepovezane, pa se većina napada svela na duge lopte. Bezopasne uglavnom.

Istina, sudija Kris Foj je u 87. minutu verovatno oštetio Crvene đavole za za penal, pošto je Ešli Barns rukom u svom kaznenom prostoru zaustavio šut Ešlija Janga, ali je prošao bez sankcija. Ipak, taj detalj nije mogao da izbriše negativan utisak koji su igrači Mančestera ostavili na Turf Muru.

Robin van Persi neprimetan, Vejn Runi je prvi šut ka protivničkom golu uputio tek u 78. minutu, Huan Mata ni izblira na nivou na kojem je bio u Čelsiju... Barnli, koji je u prva dva kola doživeo dva poraza, imao je devet šuteva (i pogođenu prečku). Gosti sedam.

Posle tri kola u novoj sezoni Mančester junajted ima dva boda. Prošle sezone u ovo vreme imao je četiri. Uprkos mnogo težem rasporedu (Svonsi i Liverpul na strani, Čelsi kod kuće). Van Gal u problemu.

PREMIJER LIGA, 3. kolo:

Mančester junajted – Barnli 0:0

16.00: Mančester Siti – Stouk
16.00: Njukasl – Kristal Palas
16.00: Kvins Park Rendžers – Sanderlend
16.00: Svonsi – Vest Bromvič Albion
16.00: Vest Hem – Sautempton
18.30: Everton – Čelsi

Nedelja:
14.30: Aston Vila – Hal Siti
14.30: Totenhem – Liverpul
18.30: Lester - Arsenal

mozzartsport.com
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 30 Avg 2014 - 16:00

U principu sam gledao prvo polureme,bilo je previse dosadno pa sam ugasio televizor. Di Maria je odlicno odigrao to prvo poluvreme,pomocice im on dosta vremenom
Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 30 Avg 2014 - 22:50

PREMIJER LIGA, 3. kolo:

Subota:

Mančester junajted – Barnli 0:0

Mančester Siti – Stouk 0:1 (0:0)
/Diuf 58/

Njukasl – Kristal Palas 3:3 (1:1)
/Janmat 37, Arons 73, Vilijamson – Gejl 1, Pančeon 48, Zaha 90+5/

Kvins Park Rendžers – Sanderlend 1:0 (1:0)
/Ostin 45+2/

Svonsi – Vest Bromvič Albion 3:0 (2:0)
/Dajer 2, 71, Rautlidž 24/

Vest Hem – Sautempton 1:3 (1:1)
/Nobl 27 – Šnajderlin 45, 68, Pele 83/

18.30: Everton – Čelsi

Nedelja:

14.30: Aston Vila – Hal Siti
14.30: Totenhem – Liverpul
18.30: Lester - Arsenal


evo i danasnjih rezultata,ocekuvao sam goleadu u mecu everton celzi. City razocarao
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 31 Avg 2014 - 0:29

Everton Chelsea 3:6!

A za MANU no comment! Pa oni su postali sprdnja ziva,treba tu jos vremena da se ekipa uigra ipak je dosta promena uneseno.

A za City hahahahahahahahahahahahahaha.... Stoka bre!
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 31 Avg 2014 - 13:52

Goleada i u Engleskoj kao i u Bundesu.
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 31 Avg 2014 - 14:23

Jos da i Italijani krenu....

Ma skontali ljudi da se igra na gol a ne na nulu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Osha

Osha


Broj poruka : 4331
Points : 8320
Reputation : 32
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 34
Lokacija : Doboj

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyUto 2 Sep 2014 - 11:29

[You must be registered and logged in to see this link.]

NAJEŽIO SAM SE DOK SAM ČITAO OVO!!!! BRAVO DANIELE, da je više ovakvih ljudina sa karakterom ne bi fudbalu ni danas ništa mogao novac, a mi gledatelji bismo uživali u lijepim potezima, a ne kurvinim sinovima koji se kletu u klub pa odu sutra u prvog rivala!
Nazad na vrh Ići dole
MilanBvB09

MilanBvB09


Broj poruka : 6644
Points : 10836
Reputation : 46
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 40
Lokacija : Despotovac

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyUto 2 Sep 2014 - 12:09

A ja sam se najezio kad sam cuo da ona budala ne racuna na njega !! Koj bre crni skrtel da bude oslonac pa ono je Slovacka verzija Pepea , nista dobro ne ume da uradi.

Nazad na vrh Ići dole
Cone BvB

Cone BvB


Broj poruka : 2600
Points : 6606
Reputation : 27
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 29
Lokacija : Nova Pazova

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyUto 2 Sep 2014 - 12:47

Legenda.
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyČet 4 Sep 2014 - 22:12

Nisam znao da je ovakva ljudina,bravo!
Nazad na vrh Ići dole
Osha

Osha


Broj poruka : 4331
Points : 8320
Reputation : 32
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 34
Lokacija : Doboj

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyPet 5 Sep 2014 - 11:37

Mene oduševio frajer. Ispod onako tetoviranog lika da se krije ovakva ljudina, nisam ni mogao zamisliti.
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 20 Sep 2014 - 13:48

Kome je dosadno,može da pročita jedan super tekst,tekst je poduži Razz

PRELAZZI: Coals to Newcastle

Englezi imaju izreku „Coals to Newcastle“, koja označava nešto potpuno stupidno – „nositi ugalj u Njukasl“, koji je najveći proizvođač tog ogreva znači, otprilike, valjati led Eskimima, tovariti drva u šumu ili se upisati u četnike četr'espete.

„Stormy Monday“ je film koji je režisera Majka Figisa i njegovog glumca Šona Bina vinuo u Holivud. Radnja je smeštena u Njukasl, sirovi i siromašni industrijski grad, nekadašnju rudarsku prestonicu Engleske kojom vladaju mračni tipovi i neuglednici što jedva sastavljaju kraj s krajem.

„Stormy Monday“ savršeno opisuje i raspoloženje u tom istom Njukaslu ovih dana, nakon što je voljeni Junajted primio četiri komada od Gracijana Pelea, Dušana Tadića i ostalih fantastičnih momaka Sautemptona, koje je na jugu Engleske selektovao Ronald Kuman.

Dva boda iz četiri utakmice, tri postignuta i čak devet primljenih golova, raspad sistema na terenu, protesti protiv menadžera Alana Pardjua i gazde Majka Ešlija – kojeg navijači nikada i nisu mirisali – to je sumorna slika Njukasla na startu Premijer lige.

Slika na koju su njegovi navijači (a ima ih prilično i u Srbiji, uglavnom zbog boje dresova), nažalost, odavno navikli...

Njukasl je jedan od najbaksuznijih timova u nesrećama ionako obilatoj istoriji engleskog fudbala. Za to su, donekle, i sami krivi: kao jedini klub u velikom gradu, NUFC uživa nepodeljenu ljubav koja je odavno prešla granice fanatizma, a Sent Džejms Park postao je važniji od svake katedrale. U Njukaslu nema previše posla, ima mnogo piva, daleko je od Londona i od bilo kakvog glamura i fudbal je jedino što preostaje.

To je žitelje Njukasla, Džordije, koji govore nekom grlenom varijantom engleskog jezika, teško razumljivom svakome ko nije rođen na pljuckomet od reke Tajn, uljuljkalo u uverenju da su veliki i na pleća im natovarilo uvek najveća očekivanja...

Kada krene dobro, svi sanjaju o novoj tituli, već posle dva-tri vezana poraza organizuju se demonstracije i traži se nečija glava i između nema ničeg: ako ste navijač Njukasla, ili ste na sedmom nebu, zagledani u svetlu budućnost, ili se valjate po podu u bolovima većim od kamena u bubregu, proklinjući dan kada ste rođeni na severu ili zavoleli crno-bele boje.

(Slična očekivanja važe i za mnoge druge klubove kojima se divi ceo jedan grad, poput Hajduka iz Splita, recimo; zdravo rivalstvo i prisustvo Drugog služi kao kočnica velikim očekivanjima, ali i kao impetus da se ide još dalje i još hrabrije – zato su najveći svetski timovi uglavnom iz gradova koji imaju dve jake institucije.)

Legendarni sastav imao je mnogo uspeha na početku prošlog veka, da bi poslednji trofej uzeli pedesetih, potonji od šest FA kupova. Zagriženiji navijači Njukasla reći će vam da je post dugačak više od pola veka u stvari kletva Hjuija Galahera, prve velike zvezde severa Engleske, koji je doneo titulu Njukaslu 1927. i koji će otići iz ekipe nakon što se smuvao sa maloletnicom u jednom pabu. Rođaci njegove devojke su mu pretili (mada to jeste bila ljubav za ceo život!), zla krv se prenela i na tribine, pa je Galaher pobegao u Čelsi.

Dve godine nakon poslednjeg osvojenog kupa Njukasla (1957) uveliko depresivni Galaher, tada 54-godišnjak, viđen je kako izgovara sebi u bradu nepovezane rečenice na nadvožnjaku iznad pruge koja vodi do Škotske. Koji minut kasnije, skočio je pred zahuktali voz kao Ana Karenjina i crno-beli sa severa nikada više nisu osvojili nijedan domaći trofej.

Od tada je krenula spirala tuge, hranjena sebičnim igračima, lošim stručnjacima i još gorim predsednicima kluba.

Često su gubili već osvojene titule na tragične načine, poput 1996, kada je iz Blekberna došao njihov Širer, kada ih je vodio Kigen i kada su imali 12 bodova prednosti nad Mančester Junajtedom. I pre i posle toga Njukasl će biti klub koji će dovoditi velika imena, ali ti fudbaleri zbog pritiska nikada neće vernom narodu doneti uspehe.

Samo u Njukaslu može da se dogodi da se dva njihova igrača potuku nasred terena (čuveni okršaj Dajera i Bojera), samo je Njukasl dovoljno disfunkcionalan i opičen da sa fantastičnim igračima ispadne iz lige, a da se sa četom dobrovoljaca bori za Evropu. Samo Njukasl može da jedne sezone stigne 0:4 protiv Arsenala, a već sledeće izgubi 4:3 od Junajteda. Samo u Njukaslu jedan Šola Ameobi može da provede 20 godina, a da ga niko ne pita da li on, uopšte, ume da igra fudbal.

I na sve to, gazda Majk Ešli ovih dana počne da pregovara da Pardjuov naslednik bude niko drugi do – Dejvid Mojes...

Englezi imaju izreku „Coals to Newcastle“, koja označava nešto potpuno stupidno – „nositi ugalj u Njukasl“, koji je najveći proizvođač tog ogreva znači, otprilike, valjati led Eskimima, tovariti drva u šumu ili se upisati u četnike četr'espete.

A Mojes bi, na zgražavanje svih onih koji vole i cene NUFC – ako ne zbog istorije, a ono zbog tog emotivnog rolerkostera – mogao da bude upravo to.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 20 Sep 2014 - 15:15

Lol Moyes postao sprdnja u Engleskoj.
A ne vidim zasto,zbog jedne lose epizode u MANU coveka prozvase a ovaj Van Gal izgubi sa 0:4 od cetveroligasa pa nekako se zataska i sve je u redu.

Inace Newcastle bas cudan klub sa jos cudnijom politikom...
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Becej City

Becej City


Broj poruka : 2620
Points : 6558
Reputation : 13
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 27
Lokacija : Bečej,naravno...

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptySub 20 Sep 2014 - 23:38

AndreasCaxBVB ::
Lol Moyes postao sprdnja u Engleskoj.
A ne vidim zasto,zbog jedne lose epizode u MANU coveka prozvase a ovaj Van Gal izgubi sa 0:4 od cetveroligasa pa nekako se zataska i sve je u redu.

Inace Newcastle bas cudan klub sa jos cudnijom politikom...

Po tome su u neku ruku slični BVB-u...BVB uništi Arsenal,pa bude uništen od Majnca...BVB drži igrača celu sezonu koji sabotira klub itd.
A u tekstu su pomenute čudne stvari vezane za NUFC.
Nazad na vrh Ići dole
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 21 Sep 2014 - 20:31

MANU nema kraja pacenju!

Danas su posle vodjstva od 3:1 u Lesteru na kraju izguili sa 3:5!

Van Gal pred otpustanjem?!

Nadajmo se da nije jer svi znamo ko je njima sledeci pik za dovodjenje na njegovo mesto.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Strahinja
Admin
Strahinja


Broj poruka : 5177
Points : 9664
Reputation : 23
Datum upisa : 28.04.2013
Godina : 36
Lokacija : Sombor

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 21 Sep 2014 - 21:03

mancester ima drugih problema nemoze im uvek trener biti kriv
Nazad na vrh Ići dole
https://bvb1909.serbianforum.info
AndreasCaxBVB

AndreasCaxBVB


Broj poruka : 9821
Points : 14146
Reputation : 51
Datum upisa : 29.04.2013
Godina : 42
Lokacija : PM

Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 EmptyNed 21 Sep 2014 - 21:35

Potrosili su preko 200 miliona eura na pojacanja a gube protiv smesnih ekipa.
U upravi ce sigurno prvi pik biti trener kao krivac za sve.

Bice burno u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://csl.ink/D4L
Sponsored content





Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti   Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Engleska Premier liga Generalna Diskusija i Vesti
Nazad na vrh 
Strana 19 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći
 Similar topics
-
» Bosanska Premier Liga Generalna Diskusija i Vesti
» Spanska Primera Liga Generalna Diskusija i Vesti
» Italijanska Calcio Liga Generalna Diskusija i Vesti
» Hrvatska 1.HNL Generalna Diskusija i Vesti
» Fracuska Ligue 1 generalna Diskusija i Vesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Borussia Dortmund Balkan Fan Club Since 2006 :: Razne Sportske Vesti i Zastarele teme sa foruma :: Razne i zastarele teme :: Evropske, Svetske Lige i Transferi-
Skoči na: